[]

aynısafa keten tohumu çörek otu yağı vb. ürünlerin kandidaya etkisi

merhabalar. modern tıpta da çare arayan birisi olarak, bu gibi bitkisel ürünlerin de (hindistan cevizi yağı da dahil) kandida mantarına darbe indirici etkisi var mıdır gerçekten?
 
Bundan kurtulman için temiz beslenmen özellikle leş karbonhidrattan uzak durman bağırsak florasını probiyotiklerle beslemen probiyotikleri de temiz gıdalarla beslemen gerekir, onun otu bunun tohumu spesifik bir fayda sağlamaz.


  • angelus  (14.11.19 22:07:05) 
Candidayı bitiremezsin zaten, herkeste olan bir şey.Sorun bu mantarın aşırı derecede üremesi ve hastalık yapacak dereceye gelmesi.Yani bunun fazlalığı hastalık.

Sadece birkaç adımla tedavi edilebilecek bir durum değil.fonksiyonel olarak yaklaşmak lazım duruma..İlk yapabileceğin şey şekeri kesmek olabilir mesela.glikoz ve glikoz türevi şeyler içeren gıdaları,abur cuburları hayatından çıkart.
Aşırı katkı maddeli,doğal olmayan şeyleri çıkart.
Stresten uzak dur,spor ile uğraş.
Fermente gıdalar tüket,probiyotik tüket vs.
Beslenmende kaliteli karbonhidratlar yer alsın.
Bitkisel olarak bahsettiğin şeylerden de destek al.
Dediğim gibi bütünsel yaklaşmak gerekiyor olaya.
  • stillalive  (15.11.19 02:47:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.