ahmet ümit'i nasıl buluyorsunuz?

yazarlığını, dilini, işlediği konuları, yaklaşım biçimini, görüşlerini, kişiliğini vs vs. nasıl buluyorsunuz? ben kendisini yeni okumaya başladım ve çok fazla beğendim. biraz gereğinden fazla beğenmişim galiba, milletin nabzını ölçeyim dedim bi de. teşekkürler şimdiden.

Vasat buluyorum.

  • nickimin hakkini veremedim  (14.11.19 02:14:40)
Varos buluyorum.

  • hot potato  (14.11.19 02:23:50)
@nickimin hakkini veremedim +1
Basit, oku ve unut cinsinden polisiyeler yazıyor. Edebi derinliği yok bence, karakterleri başarısız, derinliksiz.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (14.11.19 02:32:09)
allah allah, aynı ahmet ümit'ten mi bahsediyoruz acaba. kukla adlı romanında bu dediklerinizin hiçbiri yok, bayağı da içine çekmişti beni. neyse, zevkler diyelim o zaman.

  • pelovann  (14.11.19 02:41:48)
Vasat +1
Çok kötü değil, çok iyi de değil.
"Kadim" kelimesini kullanmazsa ölecek hastalığı var.
Ayrıca gerilim yapabiliyor ama aksiyon yaratamıyor.
  • etna  (14.11.19 07:18:53)
halk dili konuşucam diye anlamsız kasıyor gibime geliyor
komser nevzat kitaplarından bazılarını okudum.
güzel, fena değil
ama çok kasıyor
  • Corc  (14.11.19 07:24:27)
Beyoğlu rapsodisini sonu hariç beğendim, cinayet romanlarını sevmediğimden okuyamıyorum ama kırlangiç çığlığını yarısına kadar okuduğum kısmı ile ortalama karar bir romancı.

  • eja  (14.11.19 07:26:09)
Bazı kitaplarını çok beğenmiştim, bazıları da çok vasattı. Elif Şafak gibi fazla popüler ama tüm kitapları aynı kalitede değil

  • eylul  (14.11.19 08:32:57)
Hikaye ister rusyada geçsin, ister beyoğlunda, ister antik bilmemnede, aynı hikayeyi tekrar okuyormuşum gibi geliyor.

  • sopiro  (14.11.19 08:59:05)
Son dönem yazarların en kötüsü olabilir. Polisiye yazıp sıfır merak uyandırmak nasıl bir şeydir?

  • a summer day  (14.11.19 10:27:45)
Ortalama.

  • all girls dream  (14.11.19 10:44:59)
okurken kafasındaki kurgulama anını gördüğüm için yazdıklarını beğenmiyorum. düğümü nerede attığı, planladığı vs çok seziliyor. sırf hikayeyi süslemek için de yalandan edebiyat yapıyormuş gibi süslü cümleler.

  • 9kuyruklukedi  (14.11.19 10:51:28)
ilk kitapları gayet kaliteliydi ancak son zamanlarda çıkardığı kitapları beğenmiyorum.bilmiyorum çok sık yazdığından konu mu bulamıyor nedir?

  • drako  (14.11.19 11:22:30)
kukla da sanırım ilk yazdığı kitaplardan. o yüzden mi beğendim acaba hahsha teşekkürler fikirleriniz için. yalnız canan tan ve elif şafak gibi ezik yazarlarla(?) kıyaslanması biraz abartı geldi bana. bilemiyorum o kadar aşağılanmayı hak ediyor mu:D

  • pelovann  (14.11.19 16:47:46)