[]

deprem kontrolü

itü yapıyor diye duydum, nasıl başvurabiliriz?
ist çengelköy'de 6 katlı bir binanın analizi kaç lira tutar kabaca? 
Yapı kontrol firmaları yapıyor, İTÜ'nün böyle bir görev tanımı yok bildiğim kadarıyla. Yani niye uğraşsın böyle birşeyle?

En son 2 sene önce 3-4 bin liraya yaptırıyordum, en kötü 5-6 bin lira isterler şu an.

Eğer binayı yeniden yapmak ve harç muafiyetlerinden yararlanmak için kentsel dönüşüm yasasından yararlanmak istiyorsanız yetkili bir firmaya yaptırın.

Ha binayı yıkmak ve yeniden yapmak niyetiniz yoksa sadece merakınızı gidermek istiyorsanız kontrole de gerek yok, biraz bilgi verin bina hakkında ben ve bu işi bilen bir çok kişi size buradan %90 doğru cevabı verir.
  • John Bloor  (14.11.19 10:59:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.