çin'den ithalat yapmak?

merhaba.

alibaba üzerinden düşük miktarlı mal ithalatı yapmak isteyen şahıs firmaları, tek başına bu işe girişince vergi ve kargo ücretleri çok yüksek olduğu için ortak olarak mal getirme olayına girişiyorlarmış.

bu işin tam olarak adı nedir?

profesyonel ve kurumsal olarak bu işi yapan ve tavsiye edebileceğiniz bir mecra var mıdır?

Bu tip sorulara en iyi bir gümrük müşavirine veya dış ticaret firmasına danışarak cevaplandirabilirsiniz.

Konudan bağımsız olarak eskiden çinden ithalat yapan bazı
müvekkillerim vardı geçmiş zamanda, " ek mali yükümlülük " denilen olaydan çok başları ağrımıştı mesela bir ürünün ülkemiz için belirlenmiş rayiç bedeli 5 tl diyelim, siz aynı ürünü çinden 0.25 tl ye aldınız ve ülkeye sokmak istediniz diyelim bu noktada ödeyeceğiniz vergi 0.25 tl üzerinden değil ek mali yükümlülük kapsamında 5 tl den olacaktır. İthalatını yapacağınız ürünleri bu noktada iyi belirleyiniz.
  • apocalipy  (13.11.19 15:24:05)
hocam
kargoyu dusurursunuz en fazla
vergiden fazla kacıs yok
adetli almadınız mı üründen de fazla indirim alamazsınız
ne getireceksiniz vs. yazarsanız yardımcı olmaya calisiriz
  • kingcyrax  (13.11.19 15:29:46)
gümrük bedellerinden ve de shipping'ten kar edersiniz. 1 konteynır altı mal getiricekseniz ve de al sat yapacaksanız o tarz işlere girmek mantıklı

  • kveldulv  (13.11.19 15:39:40)