Asla kelimesini yanlış kullanan insanlar

“Hiç” diyeceğine “asla” diyen bir kısım insan türedi, siz de fark ettiniz mi? Sizin de kulağınızı tırmalıyor mu? Neden böyle oldu? Çoğu da kadın gibi geliyor, hiç erkeklerden duymuyorum bu kullanımı.

Şimdiye kadar hiç farketmedim. İnşallah "aynen ya" gibi herkesin diline pelesenk olmaz.

  • Başkalaşım  (13.11.19 04:21:44)
Kerimcan Durmaz’dan sonra turedi ve herkeste duyuyorum ben de:/

  • you  (13.11.19 06:39:45)
Duymadım hiç. Umarım "aşırı" kadar itici bir şey değildir.

  • sopiro  (13.11.19 07:57:32)
ben soruyu anlamadım, kulağıma örneği gelmediğinden sanırım. cümle içinde kullanabilir mi duyanlar?

  • piremses  (13.11.19 08:46:27)
gelirken markete ugrar misin? evde asla patates kalmamis gibi mi?

  • jimicik  (13.11.19 09:35:08)
bunu bazen ben de yapiyorum ve rahatsiz oluyorum. aslinda insan o imkansizligi vurgulamak istiyor bazen

  • batlegolas  (13.11.19 11:04:09)
Denk gelmedim ama denk gelsem fena kulagimi tirmalardi.

Benim de sey dikkatimi cekiyorum: hoslandigi bir elemandan ya da flortunden bahseden kizlar soz konusu cocuktan bahsederken "bir bey" diye soz etmeye başladılar. Bey ne lan, 20 yasinda kiz tanistigi 21 yasinda cocuktan bey diye bahsediyor. Mustesar misiniz kizim, unv li genc kizsiniz siz. Bir cocukla tanistim denirdi onceden, bu nereden cikti anlamadim. Bu da kadınlarin kullandığı değişik kaliplardan, Blbir hanımla tanistim diyen erkek gormedim.
  • stavro  (13.11.19 14:27:26)
Evet duyuyorum. Kulağa hoş gelmiyor.

  • Misha  (13.11.19 16:56:16)
anlamayanlar için şöyle örnekler:

Timuçin Esen muazzam bi oyuncu asla lafim yok ama yanlış tercih!

vay halimize sonrası malum durumu asla toparlayamıyorum

beni çıkardı bana bişey olmazmış ben mimarmışım garip tarafı asla itiraz etmedim
  • i ve been mistreated  (13.11.19 20:10:34 ~ 20:10:49)
Sizin verdiğiniz örnekler rahatsız edici gelmedi de benim bahsettiğim daha farklıydı, ergen grubu kullanıyor daha çok. Şöyle;
Asla güzel değil.
Asla yemedim.
Asla uyumadım.
  • Misha  (13.11.19 21:51:44 ~ 21:55:54)