Word'de altını çizili kelimenin altına ortalı biçimde nasıl rakam eklerim?

Word'de başlıktaki eylemi otomatik yapabileceğim bir özellik var mı? (Hani genellikle testlerde rastlarız bu görüntüye.)

Alt satıra geçip, rakam yazıp kelimenin tam altına denk getirmeye çalışabilirim. Ancak böyle yapınca kelimenin tam ortasına denk gelmiyor. Bir de yan yana birçok kelime varsa, ayarlanması zor oluyor, birinde değişiklik yapsanır diğerleri de kayıyor falan...

Word'de yolu yoksa en iyi şekilde nasıl yapılabilir ve başka hangi programda rahatlıkla yapılabilir?

tam ortasına getirmen zor. kelimeler hep aynı uzunlukta olsaydı sekme (tab) kullanabilirdin. ama bence senin durumuna en kolay çözüm tablo yapmak. kelimeleri herbirini bir hücre olacak şekilde bir satırda yazarsan, alttaki satırda da her hücreye bir sayı yazarsın. seçeneklerden ortala dersen her şeyi ortalar.

  • helenart  (12.11.19 23:51:55)
kenar çizgileri olmayan bir tablo yapmanız lazım. üstteki hücreye yatay ortalayarak kelimeyi yazacaksınız, alttaki hücreye de hücreye yatay ortalayarak rakamı yazacaksınız. rakam kelimenin tam ortasına denk gelmiş olacak.

tablosuz çözüm ancak quark muark gibi dizgi programıyla olur.
  • kibritsuyu  (12.11.19 23:58:20)