Matkap önerisi

Evde kullanılacak. Fayans, duvar delecek. Vidalama yapacak.

Banyo duvarına metal raf asıcam da. Fayansı delmem gerekiyo. 50 liraya başkasına da yaptırabilirim ama böyle aletler de lazım oluyo zaten diye matkap alıp kendim takmak istiyorum.

Kullanıp memnun kaldığınız, maksimum 150-200 liralık matkap var mı?

200 küsur liraya bosch almıştım, gayet memnunum.
sanırım o dönem indirimdeydi, ama 200-300 arası modelleri var.

edit:
@stavro: evet, ben de Koçtaş'tan almıştım, herhalde aynısıdır :)

evde sürekli duvara bir şeyler asan, raf takan vb. bir insanım.
mutfağımdaki alet edevatın yarısı duvarda.
ayrıca atölyede de sürekli deldik, çaktık.
gayet verimli kullanıyoruz.
ev tipi, 200-250 liralık yeşil bir bosch işini görür diyorum.
daha ucuza kaçma bence.

ayrıca hilti, stanley, makita ne alaka şimdi?
200 liraya hilti mi var?

usta değilsen, her gün elinde matkapla gezmeyeceksen, bosch bosch'tur, al geç bana sorarsan.
f/p'ye bakmaya bile pek gerek yok gibi.
  • blatta hiberna  (12.11.19 21:23:29 ~ 23:37:14)
koçtaş gibi yerlerde ortalıkta satılan kampanyalı matkaplar iş görür önemli olan deldiğin uç ve ucu hangi hızla çevirip deliği deldiğin

  • basond  (12.11.19 21:24:26)
Bosch un modellerine bakmanı tavsiye ederim yapı markette güzel indirimler oluyor acele etme

  • monkey  (12.11.19 21:24:26)
Bosch ya da einhell.
Darbeli ve dinamik tetikli/tetik ayarlı. Yani az basınca yavaş dönsün.

  • kisa  (12.11.19 21:59:51)
Evde is gorur diye uyduruk matkap alma. Is görmez. Torku yetmez, zorlarsin yanar falan.

Bosch'un ev icin olan uygun fiyatli modellerinden alabilirsin. Ben 200-250 civarina almistim koctas'tan ijdirimdeyken, evde her isimi goruyor.
Sanirim @blatta nin aldigi matkap benimki de.
  • stavro  (12.11.19 22:11:43)
@duygusuzromantik, einhell in bir kaç ürününü kullandım ve benim de sahip olduğum o onyargimi yıktı. Hele Şarjlı ürünleri.
Ev kullanımı için (perde beton delmeyecekse) gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

  • kisa  (12.11.19 22:16:10)
Bu yoruma katılırım. Bosch daha iyi ama bence boshun yeşili ile einhell arasında yüzde 25 fark varsa einhell.
Mavisi ile yüzde 30 fark varsa bosch.
Ama garanti olsun denirse bosch derim, başım ağrımaz :)
  • kisa  (12.11.19 22:30:22)
ben bosch u onermem. blackdecker iyidir. f/p icin.

iyi mal alacaklar icin makita/stanley/hilti/milwaukee.

bu arada piyasada iki tip bosch var. birisi uyduruk birisi hakiki olani. bu seye benziyor hb egea ile sedan egea arasindaki fark gibi.
  • turbo sadık  (12.11.19 22:38:19)
Mavi bosch profesyonel kullanım, yeşil bosch ev tipi.

  • kisa  (12.11.19 22:39:24)
1992 yılında maltepe pazarı'ndan aldığımız 400 watt black&decker darbeli matkapla ne işler yapıldı, ne perdeler takıldı, ne duvarlar delindi, hala da taş gibi iş görür.

demem odur ki koçtaş, bauhaus gibi dükkanlarda ortada satılan bosch veya b&d matkapların hepsi sizin işinizi rahatlıkla görür.

sıhhi tesisatçı, fayansçı, usta musta değilseniz hilti, makita falan macera aramaya gerek yok.
  • kibritsuyu  (13.11.19 08:54:43)