excell veri alma

Elimizde bir adet web sitesi var, bu site üzerinden belli tarih aralıkları yapılarak içerisindeki güncellenen verilere pdf ve excell olarak erişilebiliyor.

Yani normalde ben bu excell üzerinden bişeyler aramam lazım ama her defasında exceli indir, içerisinde arama yapmak zor oluyor.

Web sayfası içerisinde de bu excelin içerisindeki verileri arama yapmaya imkan vermiyor.

Excelde veri al menusunde bu excelin içeriğine herhangi makro ile arama yapılabilecek bir uygulama yapılabilir mi?

Excel uzmanlık alanım degil, ama sanırım bu sekilde bir olayı var. benim derdime care olur mu acaba :)

Derdimi anlatabilidim umarım.

excel query eklentisini bir dene

  • evildead  (12.11.19 21:51:53)
Kap.org.tr den mi veri aliyorsun

  • tunaktunaktun  (12.11.19 23:24:07)
yok kap.org.tr değil.
çalıştığım kurumun intranet üzerinde bir giriş ekranı var. oraya kullanıcı adı şifre girişi sonrası bir bolumde belli tarih aralıgı secince ya da tumü dendigi zaman bir excell dosyası indirmeye imkan veriyor. amacım o exceldeki verileri her zaman o aralık secme isini yapmadan makro ile tek tıklama ile gelmesini saglamak.
baska bir makro ile o sayfadan veri alınabiliyor ama benim amacım baska veriyi de alabilir miyim diye.
  • therevo  (13.11.19 00:28:16)
Ücreti mukabilinde yapabilirim isterseniz. Mesleğim bu (tarayıcı otomasyonları geliştirmek).

  • Kahir ekseriyet  (13.11.19 01:13:42)