Termos sıcak tutma süresi

Penguen marka 0.50 lt bir termos aldım. 40 tl.. 6 saat kadar suyu kaynar diyebileceğimiz seviyede tutuyor.. 7.saatten sonra soğuyor. Kılavuzunda 24 saat sonra 60 derecede tutar diyor ama hikaye herhalde. Sizce bu süre nasıl? Sadece bu ürünün değil birçok başka markanın yorumlarını okudum. Kimi 15 saat sonra bile su sıcaktı diyor kimi 4 saatte soğudu vs yazıyor.

İade edeyim mi yoksa verilen ücrete göre yeterli mi?

300 liralık Stanley termosum var 5 saat civarı sıcak tutuyor, oradan çıkarım yap işte. 24 saat sonrasında 60 derecede tutacak bi teknoloji yok.

  • angelus  (12.11.19 12:52:24)
Ebebekten 0.50 lik bir termosum var, gerçekten 6 saat kadar sıcak tutuyor, sonrasında üç dört saat ılık sonra da soğuk. 50 tl gibi bir fiyata almıştım. Bunların alayı böyle bence.

  • somethinginthewayshemoves  (12.11.19 12:54:55)
@angelus yorum yapanlar yalan söylüyor o zaman.. ben de pek ihtimal vermiyorum zaten ama belki vardır diye sorayım dedim. 300 liralık bile 5 saatse benimki normal o halde.

  • jepa  (12.11.19 12:56:41)
Sendeki termos f/p oranına göre bendekinden daha iyiymiş.

  • angelus  (12.11.19 13:08:02)
Stanley marka 28 saat tutuyor.

  • birdenbire  (12.11.19 13:09:02)
thermos marka termosum var 24 saat sicak tutuyor.

  • JohnOakley  (12.11.19 14:37:22)
40tl icin 6 saatlik performans gayet iyi bence. daha uzun sure tutan markalar var ama bunun 5 kati fiyati.

bir de kullanmadan once sicak suyla icini calkalarsaniz performansi artiyor.
  • jimicik  (12.11.19 14:42:56 ~ 14:43:30)
Penguen alınabilecek güzel bir marka, verdiğin değerler de oldukça iyi.

Kaldı ki hangi dış sıcaklıkta hangi rakımda ölçüyoruz bu değerleri?

Kullanmadan önce bir yudum sıcak su koyup çalkalamak gerçekten süreyi uzatıyor +1

Bir de bu verilen yaklaşık değerler kapağını açmadığımız sürece geçerli, yoksa zırt pırt kapağını açıp içinden su eksiltirseniz 3 saate soğur zaten.
  • John Bloor  (12.11.19 15:35:09)
@john bloor kullanmadan önce sıcak suyla çalkalıyorum. Test yaparken oda sıcaklığında 2 saatte bir yarım çay bardağı kadar su alıp hemen kapattım. Aynı ürün hepsiburada n11 gibi yerlerde 80-90 tl civarı.. ben ankarada yerel bir ucuzluk marketinden aldım.

  • jepa  (12.11.19 21:01:50 ~ 21:19:01)
Kapağı her açtığında sıcak dışarı kaçtı, bence iyi bir performans.

  • John Bloor  (13.11.19 11:22:06)