[]

Kedinin tüy dökmesini azaltmak

tarama işi, ele takılan zımbırtı falan hepsi yapıldı, yapılıyor. Ancak maması hep aynı olan kedi, yaklaşık bir senedir çılgın derecede tüy döküyor. Ne kullanmamı önerirsiniz ?

NOT: Tıraş da oldu ancak hala dokülüyor. Aşıları, veteriner kontrolleri hep full.


 
mama olarak ne kullanıyorsunuz?

tıraş, aynı mamayı kullanmak, taramak vs tüy dökmeyi azaltan etkenler değil maalesef.
  • allineed  (12.11.19 11:25:08) 
Proplan Sterilised


  • ondkz  (12.11.19 11:32:24) 
ben de ondan kullanıyordum. nd tahılsız kısıra geçtim. aralarında pek fiyat farkı yok. zaten günlük verdiğin miktar nd'de daha az. normal miktarda tüy döküyor. öneririm. eğer düşünürsen daha dün sipariş verdim 340 tl 10 kg.

bunun yanında veterinerlerde de takviyeler falan var tüy dökmemesi için ama ben çok sağlıklı bulmuyorum. bence iş mamada bitiyor :)
  • allineed  (12.11.19 12:55:26 ~ 12:56:16) 
bizim tosun idrar yolları enfeksiyonu geçirince vet. kilo da vermesi gerektiğini söylemişti. daha önceleri verdiğimiz mama miktarına bakmadan veriyorduk nasıl olsa kediler ihtiyacı kadar yer diye düşünerek... hastalıktan sonra günlük 60 gr'la sınırladık. yaş mamayı haftada 1'den 2-3 haftada 1'e düşürdük ve yaş mama verdiğimiz gün kuru mama vermemeye başladık.

1 ay içinde hem kilo verdi hem tüy dökülme sorunu azaldı hem de kepeklenme sorunu vardı o bitti... kedi kediye benzedi resmen. yazık ediyormuşuz çocuğa.
  • ninotevtidze  (12.11.19 13:50:58) 
  • Tam1Hi0n3  (12.11.19 15:27:05) 
proplan değil, n&d tahılsız kullanın.
proplan eskiden en kaliteli mamayken, şu an düşük sınıf sayılabilecek bir veteriner maması.
n&d kullandıktan sonra farkı görürsünüz.
gözle görülür derecede azaltıyor dökülen tüyü.
  • blatta hiberna  (12.11.19 15:31:13) 
Cevaplarınız için çok teşekkürler :)

bugün pet shopa gidip hem n&d hem de vitamin takviyesi alacağım.
  • ondkz  (12.11.19 17:03:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.