[]

Veteriner bizi kazıkladı mı?

Selamlar,
Minik kedim icin bikac hafta önce ilk asılarını yaptırmak icin gittiğimde veteriner normal bir karne verdi kayıt oluşturdu. Bugün ikinci kez gittiğimde ise başka bir veteriner arkadaş bu karnenin yerine yeni karneden vermesi gerektiğini artık yasal gereklilik olduğunu söyledi. Bi haftada mı sistem değişti dediğimde evet çok yeni dedi. Şu an yine düz defter ama sonra mikroçip takılcakmış buna filan. Ve bu yeni defter için de 70 tl ekstra hesap çıkardı, bu normal mi? Gerekli bir şeyse tamam ama yok işgüzarlıksa veterinerimi değiştireceğim. Bilginiz var mı diye bi de size sormak istedim. 
çip mecburi oldu diye 2 sene önce falan bize de mecbur kıldılar. karne ise artık pasaporta döndü galiba. benden ücret almadılar ama pet passport adında bir kimlikle değiştirildi bizimki. benim esik veterinerim yoktu ama hep aynı kişiydi. artık değişti eskisini ver sen bana ben sana yenisini vericem deyip bu pet passport denilen şeyi verdi, üstünde bayağı türk bayrağı falan olan bir kimlik. ama dediğim gibi ücret vermedim, aynı veterinerden devam ettiğim için olabilir. belki yeni veterinere gitsem para alırdı.


  • Tears of Devil  (11.11.19 23:13:34) 
Yasal gereklilik lafına gülmeye geldim. Etrafta zebil sokak kedisi doluyken nesi yasal zorunlulukmuş? Ha devlet çıkartmış olabilir böyle bir şey, onu anlarım ama zorunluluk denilen şeyin yaptırımı olur. Yaptırımı neymiş acaba?


  • SiyamkedisiZorro  (12.11.19 10:19:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.