Bir insanı başkası için terk etmek aldatmak sayılır mı?

beraberken güya arkadaş olan bir başkası ile konuşuluyor, bulusuluyor, mesajlaşılıyor. daha sonra etkilenip eskisinden soğuyunca, seninle artık yapamıyorum diyip eski sevgili terk ediliyor. yeni sevgili ile devam ediliyor. bu aldatmak değil de nedir?

  • hadsafhada  (11.11.19 20:15:12)
evet

  • jelly bear  (11.11.19 20:28:39)
aldatmanın başka bir tanımı mı var zaten? eskisi hala oyundayken başkasına pas vermek her türlü aldatmadır.

  • nahtoderfahrung  (11.11.19 20:35:37)
Aldatmaya aldatmadir da, bu isler boyle.

  • stavro  (11.11.19 20:45:03)
Değildir bence.

  • levpontryagin  (11.11.19 20:49:17)
aldatmış olmak için illa sevişmek mi gerekiyor?

  • scudman1  (11.11.19 20:58:47)
Bunun neresi aldatma ki. Bütün yeni sevgililerimiz eskiden tanıştığımız kişilerden mi oluşmak zorunda? eskisi üzülmesin diye daha az sevdiğimiz partnerle ömür mü geçirmeliyiz? Biriyle ilişkisi varken ondan soğuyup yeni tanıştığı birinden hoşlananlar için alternatif yol nasıl olmalıydı, keşke onu da söyleseydin.

  • i ve been mistreated  (11.11.19 21:02:53)
bu düpedüz aldatmaktır.

  • tabii lan manyak mısın  (11.11.19 21:13:27)
aldatmaya aldatmadır ama tek ağızdan dinleyince aldatmadır. Diğer ağızdan dinlersek e ilişki biteli 2 yıl olmuş fazla bile katlanmış sana da diyebiliriz.
sonuçta aldatma ama derecesini net söyleyemiyorum.

  • basond  (11.11.19 21:39:09)
Eğer eskisi ile daha önceden de kafada ayrılık fikirleri vardı ise emin olmaya çalışıyordu ise ve bu süreçte diğeri ile aşk anlamında konuşulup başlanmış bir şey yoktu ise aldatma değildir. Yani diğeri ile arkadaşmış zaten sevgiliye de beslenen duygu yok. Bana göre aldatma bu değil ya. Aldatmak daha planlı, daha pazarlıklı hareketler olunca aldatmadır.

  • Kediyi üzdün  (11.11.19 22:56:46)
aldatmadır tabii ki. konuşurken, buluşurken flört etmiyor ve başka şeyler paylaşmıyor mu ve bunu sevgilisinden gizlemiyor mu? biriyle birlikteyken başka insanlara açıksa, seçenekleri değerlendiriyorsa bu nasıl aldatma olmaz ki? kandırıyor işte.

  • xvyz  (11.11.19 22:59:04 ~ 22:59:57)
Evet

  • Mossy  (12.11.19 02:36:33)
Kısmen evet kısmen hayır.

Usül olarak aldatmış gibi olmasa dahi, o güne dek ona karşı biriktirdiği duyguların aslında ne denli kırılgan ve değişken olduğunu göstermesi açısından ona sahte bir sevgi beslediği açığa çıkar ve dolayısıyla onu aldatmış olur.
  • Avoiding The Puddle  (12.11.19 02:46:49)
i ve been mistreated +1

eğer bu buluşma ve mesajlarda karşılıklı flört edilmiyorduysa aldatma değildir.

kişi karşısındakine bir takım duygular beslemeye başlamış olabilir. baktı ki olay kendisi açısından ciddiye gidiyor, şu an birlikte olduğu kişiye haksızlık olmasın ve hatta ve hatta sevgilisini "aldatmamak" için ondan ayrılır.

insanız nihayetinde, bir başkasından etkilenebiliyoruz. bu durumla karşılaşınca da doğru olan mevcut ilişkiyi bitirip diğerine devam etmek. diğer türlü olsaydı, yani ikisiyle (veya daha fazla) aynı anda bir şeyler yaşasaydı hem aldatmış olur hem de kendisine ve mevcut partnerine saygısızlığın göstergesi olurdu.
  • givemesomesubstance  (12.11.19 08:49:01)
Eğer sevgilisi varken yeni kişiyle öyle veya böyle, hafif ya da ağır bir şekilde flört ettiyse aldatmadır.

Ama arkadaşlarken ve karşıdan bir sinyal görmüyorken kendindeki değişimi fark edip ayrıldıysa, değildir. Dışardan bilinmez.
  • piremses  (12.11.19 09:17:05)
Aldatmadır net.

  • wacot  (12.11.19 13:20:55)