[]

Kizlar sorumluluk alan, elini tasin altina sokan erkeklerden mi hoşlanırlar

kadınlar, süreci yöneten, belirleyen, nihai karar kadın tarafından verilecekse bile en azından şıkların ne olduğunu belirleyen, sunan erkeği mi tercih eder. etkisiz eleman olarak ilişki sürdürmeye çalışan erkek her kadın için bir noktadan sonra antipati mi üretir. Ben mesela hesabı kadın ödeyecem derse fazla üstlemiyorum onun sahibi gibi davranmak istemiyorum. Kadınlar bunu mu bekliyor gocam bağa zaap çıgsın mı diyor egitimlileri bile?
 
Kadın erkek farketmez pasif insan çekilmez. Herkes elini taşın altına koymalı.


 • rock n roll  (10.11.19 18:33:21) 
roc n roll +1
bunun sahip çıkılmakla alakası yok. inisiyatif alamayan pasif insanlardan kimse hoşlanmaz.

 • kaptan maydanoz  (10.11.19 19:11:05) 
rock n roll haklı. Pasif insan sevilmiyor genel olarak. Hesabı ödemesine müsade etmende bi sakınca yok ama teşekkür etmeyi bilmeli ve bi sonraki buluşmayı muhakkak sen ayarlamalısın, planı sen yapıp onu sen davet etmelisin.
Kadınlar tabi ki de sahiplenilmekten merak edilmekten, kendileri için kaygılanılmasından hoşlanırlar ama yapmacık ya da abartılı olmaktan kaçınmak lazım.
Buluşmadan sonra eve güvenli bir şekilde gittiğinden emin ol, hatta mümkünse eşlik et ama mesajına 1 saat cevap gelmedi diye dünyaları ayağa kaldırma.
 • megalomaniac  (10.11.19 19:14:41) 
@ megoloman Bunları yapamıyorum umarım alınmaz. Sonraki buluşmayı niye ben ayarlayayim


 • sordum soruyu  (10.11.19 19:24:36) 
kadınlar tek bir tür değil ki. çeşit çeşit insan var. haliyle de farklı profilde kadınlar var. kimisi onu sever kimisi bunu. bence kasmayın kendiniz olun.

bir de bu sorumluluk alma olayı da değişir. yani sen sorumluluk alan erkek gibi davranmaya çalışırsın ama bir anda her şeye burnunu sokan biri durumuna düşersin. bakış açısına göre değişir sorumluluk olma ya da her şeye burnunu sokma durumu. erkeğim ama her şeye burnunu sokan, her konuda önde olmak isteyen insanlara uyuz olurum mesela.
 • black mamba  (10.11.19 19:32:10) 
hakiki eğitimlisi darlanmamayı normal bulur. burdan ilerleyelim. eğitimli ama deep down köylüsü ise gocam bağa zaap cıhmalı der, onları kendi gibileriyle bırakalım.


 • windows95  (10.11.19 19:32:42) 
Bi hareket yapıyorum acaba ayıp mı oldu diyorum. Mesela ayrılırken tokalasip ayrıldık giderken ardindan bakmadim.


 • sordum soruyu  (10.11.19 19:34:20) 
Pasif insan cekilmez cunku iliski iki kisilik bir sey, tek taraftan her seyi beklemek anlamsiz. Bunun disinda 'ayip mi oldu' diye hayat yasanmaz, siz terbiyesizlik etmediginiz, saygisiz davranmadiginiz surece (kadin erkek fark etmez) karsinizdakinin buna alinip alinmamasi onun sorunu, onunla ilgili bir sey, sizle degil. Siz kendiniz olun, oldgunuz kisiyi begenmeyen sizinle iliski yasamaz zaten.


 • kassiopeia  (10.11.19 19:47:25) 
benim mesajı direk copy paste yapmışsın :) evet aynen öyledir cankuş. "kadınlar tek bir tür değil ki, çeşit çeşit insan var" diyenler ya olayı, ya kendilerini, ya birlikte oldukları kişiyi çözememişler henüz.


 • sagesen  (10.11.19 19:52:04) 
Pasiften kastınız nedir orası da önemli. Garsonu kızın çağırmasına göz yummak mı


 • sordum soruyu  (10.11.19 19:52:17) 
@sagesen kadınları çözdüğünü mü düşünüyorsun? öyle kadınlar var ki öyle elini taşını altına sokmaya kalkarsan kalkıp gider. %80 için bazı genellemeler olabilir ama %20'lik farklı bir kesim de var.


 • black mamba  (10.11.19 20:59:29) 
@sordum soruyu
birlikte bişeyler yapmak istediğini göstermek için. Ama plan yapasın yoksa zaten buluşasın da yoktur, sevmiyosundur, sal gitsin :)

 • megalomaniac  (10.11.19 21:00:16) 
Evet oyle tabii ki.

"Kadinlar tek bir tur degil" degil, kadinlar kadin dedigimiz bir tur, erkek degil de diğeri olan. Dolayisiyla onları ortak noktada bulusturan bazi ortak ozellikler var. Tipki erkeklerde oldugu gibi.
 • stavro  (11.11.19 00:08:48) 
@black mamba, kadınları ben şahsen bizzat çözmüş falan değilim. milyonlarca yıllık evrimsel pratiğimiz belirlemiş bunu. 100 yılını doldurmamış sosyoloji, kadın çalışmaları kuramlarının etkisi altındaki %20'nin (çok çok iyimser bir yüzde bence) bunun aksi yönde yaşıyor/düşünüyor olması genellemeyi değiştirmez. siyaseten doğru "kadın-erkek eşitliği" büyük başlığının altında, gündelik hayatımızın içinde küçük detaylarda kadınların "yönlendiremeyen, sorunu çözemeyen, aksiyon almayan, sorunlar karşısında sadece şikayet eden, mızmızlanan ya da sessiz kalan" erkeğe duyduğu tiksinti, açıkça dile getirmeseler bile, çok net bir şekilde görülebilir. göremiyorsanız bu tamamen sizin probleminiz.

insanlar çok farklı olduklarını düşünmekte özgürler elbette. ama çok azı gerçekten öyle :) öyle olmayanlar da kendilerini ve çevrelerindekileri kandırabilirler, hoş vakit geçirebilirler bu şekilde. (bkz. körler ve sağırlar)
 • sagesen  (11.11.19 00:49:33) 
@megalomaniac birlikte plan yapmamanıb sevip sevmemekle bir ilgisi yok tanışma aşamasında olduğum biriyle ilgili nasıl plan yapayım


 • sordum soruyu  (11.11.19 08:11:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.