[]

Kuyumcular gram altını kaç liradan alır?

Yani 1 gr altından ne kadar fark alır. Şu an 270₺ ise 265'e mi bozar?
 
Çeyrekte günlük alım/satım durumuna göre ortalama 13-14 TL fark olur. Zaman zaman 10-25 TL aralığına kadar düşüp yükselebilir. Gramda 10 TL civarı oluyor genelde.


  • captainimsi  (10.11.19 13:33:19) 
gram altın markalı olarak alırsanız örnek
iar markasını bunu satarken kuyumcu felan uğraşmazsınız direk kuveyttürk bankasına giderek gişeden bozdurabilirsiniz yada bir hesap acarak hesabınıza 1 gram seklinde aktarabilir böylece dilediğiniz zaman bozarsınız
burada kuveytturk sitesinde gram alıs fiyatı sizin elinize geçecek rakam oluyor

eğer kuyumcuyada bozduracaksaınız kuveytturk sayfasını acıp oradan rakama göre verebilirsiniz 50kurus 1tl belki görmezden gelinebilir ama 10 tl felan cok fazla kandırılmayın!
  • sivrisinek  (10.11.19 13:44:03) 
Kuyumcularda borsa veya bankadaki altın fiyatları üzerinden işlem yapılmaz. Her ilde kuyumcular odası üzerinden günlük olarak fiyat listeleri kuyumculara gönderilir. (İzmir için www.izko.org.tr ) gün içinde fiyatlar değişmez. (aşırı artış/azalış olmadığı takdirde) Kuyumcular da bu fiyatlar üzerinden ortalama belirlenen bir kar oranı üzerinden alım/satım yapar. Bu da yukarıda yazdığım gibi çeyrek altında 13-14 TL olur genelde.

Yani fiziki altını hiçbir yerde 50 kuruş 1 tl zararla satmayı ummayın. Fiziki altın ile bankalar üzerinden satılan sanal altın aynı şey değildir. Yine de çok bozduracaksanız pazarlık yapın. 1-1,5 TL kadar oynama yapabiliyorlar.
  • captainimsi  (10.11.19 17:47:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.