[]

arabali soru

simdi oncelikle belirteyim ben bu islerden hic anlamam. konunun benimle ilgili bir kismi yok sadece merak ettim. bu ufak ayrintidan sonra soruma geceyim.

sirket araclarindan birine yuklu bir trafik cezasi geldi gecen gun. hiz sinirini %50 aşma olarak geciyor konusu. ceza yazilan nokta catalca'da. fakat soyle bir durum var ki bu arac catalca'dan yuzlerce kilometre otedeki fabrikanin garajinda duruyor ve belirtilen tarihlerde catalca'ya gelmeyi birak fabrikadan bile disari cikmamis. bu nasil olabiliyor? arac fabrikanin garajinda durdugu icin o tarihlere ait bir benzin fisi vs. yok. ceza tarihinin uzerinden 15 gunden fazla zaman gecmis ve fabrikanin garajini gosteren bir kamera olsa da kayitlari 15 gunde bir siliniyor.

boyle bir durum nasil olmus olabilir? ceza plaka uzerinde oldugu icin sirket odeyecek mecburen ama bu cezadan kurtulmanin bi yolu var midir? aracin catalca'ya hic gelmedigini nasil ispatlariz ya da ispatlayabilir miyiz? aracta gps yok bu arada.

plakayi kopyalamis olma ihtimalleri olabilir mi? bu is bu kadar kolay mi yani adam plakani kopyaladi gitti ölümlü kaza yapti, sen mi cekeceksin cezasini? nasil oluyor? anlayan arkadaslar yorum yapabilirse cok sevinirim.

tesekkurler.

 
Bence o arabayi biri cikarmistir sirketten. Fabriakdan cikmadigi %100 mu, gvenlik kamerasi falan?


  • stavro  (08.11.19 19:04:46 ~ 19:05:15) 
birisi plakayı kopyalamı olabilir ya da plaka yanlış okunmuş olabilir. itiraz ile ilgili bir avukata danışabilirsiniz. kaza durumunda ruhsat gerekeceği için işler farklı gelişir.


  • helenart  (08.11.19 19:06:56) 
mobese kameralarını delil gösterin


  • since1907  (08.11.19 19:11:16) 
@stavro, iste fabrikada kamera var da 15 gun sonra siliniyormus kayitlar.

@since1907, arac cikmis kendi sehrinde geziyor olsa kayit gosteririz de bak arac hic cikmadigi icin mobesede gorunmuyor diye kanit gosterilir mi ki?
  • in vino veritas  (08.11.19 19:14:32) 
Fabrikadan biri çıkarmıştır aracı ve söylemiyordur elbette.


  • malheiros  (08.11.19 19:15:08) 
plaka üzerindeki vidalardan dolayı atıyorum, P harfini B okuyup ceza sizin araca yazılmış olabilir. aracın çıkmadığına eminseniz itiraz edin.


  • scudman1  (08.11.19 19:28:44) 
cimer'e yazin durumu. 10-15 gun icerisinde fotografli-belgeli ceza dosyasini yolluyorlar.


  • brkylmz  (08.11.19 21:09:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.