[]

El serçe parmak tendonunda iğne batması hissi

15.07.2018’de El serçe parmağım el ayasıyla birleştiği yerden kesildi. Parmağımı hiç kapatamıyodum

19.07.2018’de serçe parmağımın kesilen tendonu için ameliyat oldum. Fizik tedavi süreciyle de birlikte parmağımın tüm boğumları kapanabilir hale geldi. Hatta ameliyat olduktan 40 gün sonra ağırlık antrenmanlarına başladım ve halen devam ediyorum. Çok hızlı bi iyileşme süreci geçirdim. Doktor bile şaşırdı.

Şimdiyse son 15 günde serçe parmağımın son boğumuna iğne batıyomuş gibi oluyo ara sıra. Ameliyattan sonraki fizik tedavi sürecinin başlangıcında parmağın ucu hiç hareket etmiyodu. Zorlaya zorlaya, çalışa çalışa yapışıklıklar gitti. Kapatabilmeye başladım eskisi gibi. Epey uğraşmam gerekti. 3-4 hafta boyunca.

Sizce şimdiki iğne batması hissinin sebepleri ne olabilir? Tendon kopacak da önceden haber mi veriyo?

 
Nöropatik ağrı tanımlıyorsunuz, hikayeniz de uyumlu, sinir iyileşmesi kolay olmuyor, belki zamanla azalır veya artar, onu bilemeyiz buradan.

Hayatımızı etkiliyorsa nöroloji veya fizik tedaviye başvurursanız ağrı kesici vs tavsiye ederler.
  • masseter  (08.11.19 22:07:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.