ticket alkol

sodexo ticketlarımla beyoğlunda alkol tüketebileceğim bir yer var mı? nevizade tercih sebebidir tabi. başka semtlerde varsa da aklımda bulunsun yazabilirsiniz. (kapısında sodexo etiketi olan çoğu mekanda kuponlar alkolde geçmiyor)

büdüt: pff öneriden ziyade mekan önerisi istiyorum. bildiğiniz yer varsa makbule geçer. öptm!

Sodexho lari amaci dogrultusunda kullanmaizi oneririm. Alkollu iceceklerde kullanmaya izin vermiyorlar diye sodexho larinizi restoran, bakkal ve market benzeri yerlerde kirdirip (ufak kesintiler yaparak sodexho karsiligi para verme olayi) aldiginiz parayla istediginiz barda pavyonda icmeyi akliniza bile getirmeyin lutfen.

  • katilonur  (17.04.10 09:33:15)
@katilonur: "alkollü içeceklerde kullanmaya izin vermiyorlar"?? valla bana böyle bir yasak gelmedi. çalıştığım yerden de böyle bir uyarı gelmedi. sadece sorduğum birkaç yer "malesef alkolde kupon geçmiyor bizde" dedi. ben de geçen yerleri soruyorum zaten. ufak kesinti yapıp kırdıracağıma arkadaşlarımın yemek paralarını kuponlarımla ödeyip onlardan karşılığını nakit olarak da alabilirim amacım kuponları nasıl paraya çevireblirim değil. soruyu amacından saptırmayalım. pavyon da ilginç fikirmiş bu arada.

  • orange coffee  (17.04.10 10:00:04)
Herkesin kendi mantigina yatkin cozumler uretemedigim icin uzgunum ama sizi amaciniza dolayli da olsa ulastiracak bir cozumdu bu. Arkadaslarimin hesabini odeyip arkadasimdan para alacagima gider bakkalda cakkalda bozudururdum ben olsam. Neyseki siz ben degilmissiniz. Pavyona gidersen beni de cagir Sodexholari ben bozdururum :)

  • katilonur  (17.04.10 10:25:00)
mekan olarak değil, ama market olarak 7/11lar iki sene önce sodexoyla alkol satıyordu. şütte falan da satıyor sanırım.

ayrıca kuponun amacı doğrultusunda kullanılması konusunda: kupon kişiye ortalama bir yemeği karşılayabilmesi için verilir. maaş da ortalama bir yaşamı ya da üstünü yaşayabilmesi için. eğer bu yemekten ya da yaşamdan kısıp kupon ya da para biriktirilebiliyorsa, biriktirilen şey kişiye aittir ve istediği şekilde de kullanabilir-bence. ama burada tabii ki insanların farklı bakış açıları olabilir konuya, saygıyla karşılarım.
  • aysegulnazcan  (17.04.10 21:12:55)