[]

ücretli üyelik gerektiren bir site için ne tür hosting gerekir?

e ticaret hosting mi yoksa normal hosting de olur mu?
 
teknik olarak hosting paketini seçerken neyi host edeceğinizin bir önemi yok.

e-ticaret hosting diye bir terim de yok normalde ama hosting firmaları son kullanıcıya kolay ulaşma adına bunu kullanıyorlar.

1- ücretli üyelik gerektiren bir siteniz var mı, yapıldı mı, birine mi yaptıracaksınız, kendiniz mi yapacaksınız, teknik bilginiz var mı?

- evet sitem hazır sadece host ettirmek istiyorum diyorsanız, e-ticaret hosting diye satılan paketlere ihtiyacınız yok demektir.

- hayır ben hazır tema kullanarak ücretli üyelik gerektiren bir site yapmak/yaptırmak istiyorum, e-ticaret hosting paketi altında verilen sanal pos + tema sizin ihtiyacınızı karşılıyor mu ona bakmanız lazım, eğer ihtiyacınızı karşılıyorsa alabilirsiniz. yok profesyonel birine yaptıracaksanız siteyi e-ticaret hosting'ine ihtiyacınız yok çünkü e-ticaret hosting adı altında verilen hizmetleri siteyi yaptıracağınız kişi zaten yapabilir.
  • aziz dostum jack  (08.11.19 00:16:29) 
biraz kavramlar karışmış gibi sanki. e-ticaret hosting diye bir şey yok.

sitenin alacağı ziyaretçi sayısı ve harcayacaği veriye göre paketler seçilir genelde.

hosting paketleriyle başlanır, duruma göre vps/vds'ye geçilir, gerekirse dedicated server kiralanir. Aşağı yukarı bu şekilde bir süreç gelişir.
  • istististist  (08.11.19 00:16:39) 
paywall kurayim siteme ucret odeyip abone olmadan giremesin ve wordpress isimi gorur diyorsan eger cevabi asagidaki linkte

www.wpsuperstars.net
  • rm  (08.11.19 00:48:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.