kasko ve sigorta sorusu

Selam dostlar,

aracımın kasko ve sigortası 27.11 de bitiyor. aracı satmayı düşünüyordum, fakat eğer satamazsam ve kasko + sigorta yaptırırsam daha sonra aracı satıp başka bi araç aldığımda kasko ve sigorta yeni aldığım araca geçiyor mu yoksa 2 ayrı (toplamda 4 poliçe) kasko+sigorta işlemi mi yapmam gerekecek bu durumda ? double penetrasyon ?

ne dersiniz ?

yeni araca geçermiş. noterden aldığın satış kağıdını gösterince yeni araca geçiriyorlarmuş kaskoyu sigortayı.

  • sutlu nescafe  (07.11.19 14:30:22)
Kalan sigorta ücretini geri alabiliyorsun satış sözleşmesini gösterip.

  • Trene çelme atan adam  (07.11.19 14:37:14)
soruyu tam anlamadim fakat araci satinca hem kaskoyu hem trafik sigortasini iptal edip kalan sure icin iade alabiliyorsun.

  • oshamahue  (07.11.19 14:39:37)
sattığın zaman kalan sürenin ücretini geri alabiliyorsun. sonraki aracında da varsa hasarsızlık indirimi vs. yine uygulanıyor. iş yükü açısından soruyorsan evet 2 ayrı kasko+sigorta işlemi yapmış olacaksın ama ödediğin para değişmeyecek.

  • hadsafhada  (07.11.19 14:51:07)
iade alırken 10-15 gün eksik veriyorlar, bilgin olsun.

  • lostys  (07.11.19 15:09:20)
Iade ederseniz hasarsizlik indiriminin devam etmesi icin belli bir sure icinde yani arac alip sigorta yaptirmaniz gerekiyor diye biliyorum. Sigortaciya sormak gerek.

  • erectrode  (07.11.19 17:49:28)
Aldığın araca göre prim ücreti değişir, ama eski arabdan kalan alacağınız baki.

  • John Bloor  (08.11.19 11:06:30)