Bir freelancerın erken kalkmasına gerek var mı?

Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir işsiz olduğum için iş bulana kadar freelancer olarak ilerlemek istiyorum. Serbest çevirmen olarak çalışıyorum ve çok istediğim bir alanda faaliyet gösteren bir firmayla daha yeni anlaşma sağladım. Önümüzdeki zamanlarda iş vermeye başlarlar.

Ama ben gece çok geç saatlerde yatıyorum ve öğleden sonra kalkıyorum. Zaten gelen işleri falan da daha çok geceleri yapıyorum. Şimdi firma mail atar, Whatsapp' dan yazar ve ben geç kalktığım için geç görürüm. Sizce firma geç cevap verdiğim için falan bozulur mu veya sorun yaratır mı? Mesela bugün saat 7:30' da mail atmış firma. Bense 15:30'da falan okudum. Yani acil bir şey olursa sorun yaratabilir diye düşünüyorum. Artık erken kalkmaya başlasam mı? Aramızdaki diğer freelancerların durumlarını da öğrenmek isterim. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Sadece freelance değil kalitrli bir yasam icin erken kalkmaya alis bence mutlaka. Herkesin erken kalkmaya ihtiyacı var.

  • stavro  (06.11.19 18:58:09)
Bu konuda yillarin tecrubesiyim diyebilirim.

Ve evet, erken kalkmak bu isin baslica kurali. Sadece musteriye olan sorumluluktan degil, genel disiplin ve pozitif hissiyat icin mutlaka erken kalkmalisin.

Bu arada musteriler de buna cok onem verir, bu konuda bizzat geri donus aldim.

Sabah 8'de is basi ;)
  • msb  (06.11.19 19:16:27)
şirkete ve işe göre değişebilir ama genelde sorun olmaz. mesela o şirket dünyanın dört yanından freelancerlar ile çalışıyorsa saat kavramı olmaz, yani senden anlık acil bir şey istemez. bize en kötü ihtimalde bile 3 gün süre veriliyor. zaten freelancer olmanın anlamı da biraz o, eğer 9-6 çalışacak adam arasalar freelancer ile çalışmazlar. disiplin ayrı bir konu.

  • bezgin adam  (06.11.19 19:19:42)
ne is yaptigin farketmez, hergun ogleden sonra kalkiyorsan kendine bir cekiduzen vermen lazim.

  • cooperr  (06.11.19 19:35:52)
7:30'da atilan maile 15:30'da bakmak kimbilir saat kacta donmek sorun yaratir. Adamlarin isi gucu var.

Zaten oyle universite hazirlik ogrencisi gibi hayat gecmez.
  • hot potato  (06.11.19 19:38:45 ~ 19:40:01)
Öğleden sonra uyanan insanı ciddiye almam.

  • allah yazdiysa bozsun  (06.11.19 21:48:53)