ATM'den dolar çekim ücreti (Payoneer)

Eylül ortalarına kadar Payoneer mastercard debit kartımla TEB'den çekiyor peşinden cepteteb hesabıma aynı atm'den yatırıyordum, bu arada 10-12 $ komisyonu paşa paşa ödüyordum. Sonra bu komisyon haricinde bir de çekim ücreti gibi bir hede çıkmış, ATM'de uyarı da yazdı ama boşluğuma geldi tamam deyip çekmiş bulundum, ikinci kez bu kadar bir meblağ daha düştü hesaptan toplam 25 dolar gibi bir masraf oldu.

Yakın zamanda (1 ay içinde) bu işlemi yapan var mı, bu durum her bankada böyle mi oldu acaba? Bildiğiniz alternatif hangi bankamatikler kullanılabilir. Enpara için buralarda (Kocaeli) QNB bankamatiklerinde içinde dolar olana rastlamadım ama bunda ekstra ücret yok derseniz arar bulurum.

Teşekkürler

Turkish bank var ama o da cekim ucreti aliyor ne kadar aliyor bilmiyorum da cok almiyor galiba. Komisyon yok die biliyorum. Kocaeli’de subesi var mi bilmem :(

  • kırmızıayakkabılıgargamel  (06.11.19 18:16:02)
@kırmızıayakkabılıgargamel

Teşekkürler, Turkish Bank ATM yalnızca Gebze'de var gibi görünüyor. oraya gitmişken sabiha gökçen'e geçip hepsini deneyebilirim aslında. ama yola değer mi, değmez tabi
  • engelbert humperdinck  (06.11.19 18:26:09)
TEB yeni başladı bu döviz çekimlerinden kendi payını alma olayına..
sağlıklı bi alternatif de yok malesef..
internette şöyle bir liste buldum ama henüz bunları deneme fırsatım olmadı..

pasteboard.co
  • strobist  (06.11.19 18:54:06)
Ben de yakin zamanda cekim yapicam, takipteyim izninizle :)

  • msb  (06.11.19 19:09:00)
USD çekim için atm kullanım ücretleri (çekimden hemen önceki aşamada gelen bilgi ekranında yazan veya farklı miktarlar denenerek hesaplanan)

yapı kredi %4
teb %2.1
işbank %3

denedikçe yukarıya yazacağım
  • engelbert humperdinck  (08.11.19 22:27:52 ~ 11.11.19 14:34:41)