oyun için bu sistem alınır mı? kaç para eder?

bu gün durup dururken almayı düşündüğüm asus n1201'den vazgeçip çok sınırlı bütçemle oyun sistemi toplamaya karar verip muhitimde yeni açılan bir bilgisayarcı ile görüştüm. aslında istediğim yeni oyunları oynamak değil, böyle online tf2 oyniyim sonra hd film izliyim böyle şeyler işte hiçte anlamam donanımdan onu da belirteyim neyse verilen sistemi yazıyorum;

asus M4N68T anakart
AMD Athlon II x2 255
Kingston 2 Gb Ram
Powercolor HD4650
redrock V1208HH kasa
610 YTL

bu tabi harddisk+dvd-rw olmadan fiyatı istemedim çıkardık. biliyorum bunlarla tf2 rahat oynanır ama klasik almışken iyisi olsun mantığı var, bütçe 750'ye kadar çıkabilir(ram fln eklerim diye). dolar bugün çok düştüğü için hemen al vs dedi ama bilmiyorum en az bi 10 gün sonra alıcam zaten. dediğim gibi hiç anlamam ama fiyatlar ucuz geldi bana. bu sistem iyimidir alınırmı?

bide eklemeyi unuttum sağdan soldan anladığım kadarıyla ekran kartında soldan 2. rakam önemliymiş 6 iyi 2-3 fln kötüymüş. bide ekran kartının modelinin yanında 1gb 128bit yazıyor önemlimi bilmiyorum.

  • cagdassalur  (17.04.10 00:08:09)
ekran kartı cık olmaz. ati hd4840 olsun en az.

  • dieselsingle2  (17.04.10 00:25:02)
@dieselsingle typo olmuş heralde aradım bulamadım gogılda.

  • cagdassalur  (17.04.10 00:28:35 ~ 00:33:34)
fiyat konusunda araştirma yap. bu fiyata daha iyi sistemi toparlayabilirsin. sizin muhitteki esnafta kazansın diyorsan onu bilmem ama örnek olarak izmir'de çankayada bilgisayrcılar yoğunluktadır. buca yada ksk'da toplayacagın bilgisayar ile çankaya'da toplayacağın bilgisayar arasında uçurum fark vardır. bilmem anlatabildim mi. birde ne yap et ekran kartını en iyi model almaya bak bir defa al 5 sene kullan. kapiş

  • ermoo  (17.04.10 00:40:49)
ekran kartı icin ati 5xxx serisinden assasına bakmayın ya da nvidia 4xx serisi olsun.

onun dısında thg tr sitesinden her ay sonu yayınlanan donanım onerilerıne bakın. cok guzel sistemler onerıyorlar.
  • bryan fury  (17.04.10 00:40:54)
nvidia çipsetli anakart yerine amd çipsetli bir anakart almanı tavsiye ederim, asustanda uzak dur özellikle giriş orta seviye kartlarında eski kalitesi kalmadı, gigabyte iyidir, siteler genelde biostarın 790g li olan kartını öneriyor, işlemci seçimi iyi gayet, sırf oyun oynayacaksan 2 çekirdekten fazlası daha uzunca bir süre lüks zaten, ekran kartı olarakta az bütçeyi zorlayıp en azından bir ati hd5750 5770 ya da 5830 alırsan iyi edersin.
güç kaynağına dikkat et bir de alığın kasanın düzgün bir şey olsun yani aopen lian li xigmatek fiyat performans olarak iyidir, yani kötü güç kaynağı yüzünden parçaları eline almak kötü oluyorda:)

xigmatek kasa 790gx biostar/gigabayt anakart, x2 255 ve hd5770 1gb ekran kartıyla vatan bilgisayara göre sana 700 civarı bir hesap çıkıyor ki bence gayet güzel bir makine olur...
  • kyha  (17.04.10 23:20:33)