icra masrafı

istanbul'dan gebze'ye gidilecek 10ton makine icra edilip devletin deposuna koyulucak.

bana bunun maliyeti ne olur? aşağı yukarı.

sanırım icra memurlarının parasını ben ödüyorum, taşımayı ben ödüyorum.

avukat para ister mi? yarı-tanıdık avukat.

Hacze avukat veya stj avukat gitmiyo mu zaten? Masrafı o size söyler yoksa gitmez

  • kirmizi baslikli mario  (05.11.19 14:51:50)
ya işte tahminen ne kadar tutar?

  • dedim dedim de kime dedim  (05.11.19 14:52:59)
Avukatın yol parası + 500 tl haciz yolluğu ve atgv. Makinelerin sökülmesi ve nakliyesi için nakliyeci lazım ne kadar ister bilinmez ama minimum 10.000 tl diyelim. 6 aylık yediemin ücreti de günlük kıymet takdirinin binde ikisi yani makinelerin toplam değeri 100.000 liraysa 200 lira günlük çarpı 180 36.000 tl yapar

  • loser blueser  (05.11.19 16:16:33)
Avukat para ister tabi kolay iş değil 1 gününü harcatacak en az ki makine çoksa ikinci güne de kalabilir hatta aynı gün hacze çıkamaya da bilir

  • loser blueser  (05.11.19 16:18:29)
bi dk bi dk bi dk
şimdi ben

Avukatın yol parası + 500 tl haciz yolluğu ve atgv
+ 10.000 tl
+ 100ktl ise değeri 36.000 tl mi ödeyeceğim?

kafadan 50.000TL icra masrafı mı çıkacak? benim ödemem gereken?
  • dedim dedim de kime dedim  (05.11.19 16:19:37)
Yani çok kabaca bu şekilde daha az da olabilir fazla da. Alacak ne kadar bu masrafa değerse muhafaza yapılır. Ama asıl olay bu paraları harcamaya gerek kalmadan haciz baskısıyla tahsilat yapabilmekte

  • loser blueser  (05.11.19 16:27:09)
+kolluk kuvveti, talep ederseniz.

  • ayaklibalik  (05.11.19 17:44:01)
tek seferde haciz işlemi yapmak zorunda değilsiniz. gidip haciz işlemi yapıp malın sahibini de yediemin olarak atayarak malları ona bırakabilirsiniz. bu arada hafif taşınabilir olanları tespit edersiniz. hatta ortada bir işyeri ve makine var mı onu da anlarsınız. karşıdaki muhatabın ödeme gücü var mı anlarsınız.

hacizle mal kaldırmak hem bu masraflar hem de malı satmanın pek mümkün olmaması üzerine ve yediemin ücretinden geriye bişey kalmaması nedeniyle pek mantıklı olmuyor. zaten bu yüzden de zorlaştırdırlar (6 aylık peşin yediemin ücreti gibi) yoksa öncesinde depolar hurda mallarla dolmuştu. hatta borçlu için avantaj olduğu durumlar vardı. adam para etmeyecek ama değeri de net belli olmayan mala yüksek bir meblağ yazıp bir süre için de olsa o borcun stresinden kurtuluyordu.

bahsettiğim sistem bir kaç sene önce böyleydi avukat değilim yeni sistem farklı olabilir.
  • orpheus  (05.11.19 18:08:54)
ya adamın bankada parası yokki hacze gidiyorum. 100k borç var.
100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içinde 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içinde 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içide 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içide 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içide 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içide 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içide 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içide 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içide 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içide 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

kalan borç 100k onun içide 100k'lık makine var diyelim. bunun için 50k icra parasını peşin ödüyorum.
toplam alacak oldu mu 150k.
100k'lık makineyi belki 6 ayda 50k'ya birine veriyorsun.

bu nedir? for döngüsü mü?
  • dedim dedim de kime dedim  (05.11.19 18:38:50)