[]

Wifi Repeater Ping Düşürür mü?

Merhaba,

35 Mbps hızında ttnet internete sahibim. Modemim salonda duruyor ve salonun uzak köşesinde oyun (cs go) oynarken 60-70 ms ping alıyordum, indirme hızı ise 35 Mbps civarında çıkıyordu. Şimdi havalar soğudu diye uzak odaya geçtim ve kablosuz bağlantı doğal olarak zayıfladı: indirme hızı 10-12 Mbps civarına düştü ki bu benim internet kullanımımı çok etkilemiyor ancak oyun oynarken pin ortalama 90 ms civarında iken ara ara 200 ms lere çıkıp inmeye başladı ve bu durumu çözmeye çalışıyorum.

Bahsedilen wifi repeaterların kablosuz sinyalini artırdığını biliyorum fakat acaba oyunlardaki ping e nasıl bir etkisi olur? Kullanıp deneyen var mıdır?

 
ping yükselir. araya başka parça ekliyorsunuz. kombinin yanındaki odadaki petek hızlı ısınır, uzaktaki yavaş ısınır. aynı mantık. en iyi pingi,hiç ara kablo veya aparat olmadan bağlanan modem, ap vb'den alırsınız.


  • Tears of Devil  (05.11.19 12:22:36) 
@tears of devil,

Peki önerebileceğin bir yöntem var mi kabloyla bağlanmak dışında? Modemden kablo çekmem cok zor da
  • Tam1Hi0n3  (05.11.19 12:35:43) 
çekmekten başka çare yok. ubiquiti, linksys vb markalarda bu çok daha az yaşanır ama fiyat/performans gayet kötü olur. o paralara değmez.


  • Tears of Devil  (05.11.19 12:43:53) 
powerline adaptör alabilirsin. Elektrik hattı üzerinden iletiyorsun. Ping'e etkisi repeater'a göre daha düşük olmalı, ben kullanıyorum ama gelen yayını kablosuza çevirip alıyorum yine. İstesem alıcıdan pc'ye kablo da çekerim ama yapmadım.

www.tp-link.com
  • nhk ni youkosu  (05.11.19 12:46:23) 
yıllar evvel ama bu dediğim epey bi eski. zorlasan kambriyene kadar gider :p biz 1.5 cs turnuvalarında wifi kullanmıyorduk. italyadan ekip gelirdi onlar da kullanmazdı istemezlerdi mesela. ama bu dönemlerde lcd ekran da berbatti. geçikme yapardı. yeni wifi'ler nedir bilmiyorum. sanırsam o kullandığı bant ile alakalı bir şey.


  • turbo sadık  (05.11.19 12:47:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.