[]

batarya ile anakart arızası ilişkisi

Merhabalar
Şarja takınca şarj olmayan bilgisayarımı servise verdim. Verirken, şarjda olduğu sürece, şarja takılı değilken de pili olduğu sürece açılabiliyor ve normal çalışıyordu.

Teknik servis, anakart ve batarya arızası olduğunu söyledi. Bu mümkün müdür? Çalışabilir olarak verdiğim bilgisayarda, en azından ben teslim ettiğimde anakart arızası yoktu diye biliyorum.

Eğer durum böyleyse ( teslim ettiğimden başka bir arızayla geri dönüyorsa) ne yapabilirim?

Teşekkürlerle

 
Teslim ederken orada deneyim forma yazman gerekiyordu. (pille çalışıyor, şarj takılı çalışmıyor vs)

Bazı bilgisayarlarda güç girişi direkt anakarta soketle giriyor, bazı modellerde güç kartı ayrı oluyor.

Anakart üzerinde şarj kontrolü yapan çip, mosfet, diyot vs bir şeyler yanmış olabilir. Anakart arızası demeleri bu yüzdendir.

Pil arızası pek inandırıcı gelmedi, en fazla kapasitesi düşüktür.
  • kimlanbu  (05.11.19 10:31:25) 
sarj soketi anakarta bagli oldugundan anakart arizasi denmis olabilir. sonucta anakart uzerinde tamir yapacaklarindan. komple degistireceklerini sanmiyorum.


  • tanaka  (05.11.19 11:42:34) 
2400 lira fiyat verdiler bu duruma. Acer servisi -_-
Rezil bir servis, sürekli sorun

  • neynep  (05.11.19 12:50:16) 
pc yi geri al
mecidiyekoy de
ucuza yaptiralım
kontrol et verdigin gibi mi
  • kingcyrax  (05.11.19 12:57:52) 
bu tip servislerde
sorun su
adam tamir etmeyecek
anakartı degistirecek
tum islemci ler vs. her sey saglam ufak bir arızadan
degistirecek

benim arkadas tamir edecek
  • kingcyrax  (05.11.19 13:55:10) 
Evet hocam,sagolunuz.aynen öyle. bi alayım geri. Size yazayım tekrar.


  • neynep  (05.11.19 23:59:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.