Adli sicil kayıt silinmesi

Merhabalar 2011 yolunda sonuçlanan bir davadan dolayı adli sicil kaydım çıkıyor para cezası hapis cezası yemedim sadece dava sonuçlanınca yargı harcı ödedim aradan 8 yıl geçmesine rağmen hala sicil kaydım çıkmakta bu sicil kaydını nasıl sildirebilirim ?

dilekçe yazmalısın
barandogan.av.tr

  • facebook  (05.11.19 02:42:12)
karar ne? hagb kararı mı?

  • lostys  (05.11.19 08:40:50)
Sanırım hagb 2011 yılında sonuçlandı sadece dediğim gibi yargı harcı ödedim onun dışında hiç bir ceza yemedim para cezası hapis cezası gibi.2011 yılında sonuçlandığından beri adliyeye gitmedim belki otomatik düşer diye aradan sekiz yıl geçti hala görünüyor

  • tolgame  (05.11.19 10:35:05)
Baya eski bir tarih ama bundan 25 sene önce babamın başına da benzeri bir durum gelmişti. DEV-YOL davasında yargılanıp, beraat etmişti fakat sicil kaydı yıllarca silinmediği için ehliyet alamamıştı bir türlü. Baya uğraştı, dilekçeler verdi ama sonuç alamadı. En son bir avukat tutup, öyle çözdü o işi.

  • aynabugusu  (05.11.19 12:49:55)