Kayıp tapu tekrar çıkartma

Tapu önceden alındı ama şuan bulamıyoruz bunu tekrar çıkartmak ne kadar tutar ve 1 günde biter mi? tapu birde başka şehirdeki ev için çıkarılacak internette baktığımda her yerde mümkün yazıyor.

her yerden alabiliyorsunuz deniyor ama bazi tapu daireleri kendi bolgenize gidin diyor nedense. gitmeyi dusundugunuz tapu dairesini arayip sorun.

edevlet ciktisinin islak imzali onayli hali 10-12 tl arasi, tapunun asli icin de 55-80 tl arasi bi ucreti var. gidip basvuruyorsunuz, internet uzerinden ucreti yatirip o sirada hazirladiklari belgeyi aliyorsunuz.
  • brkylmz  (04.11.19 19:58:24 ~ 19:59:20)
uğramak istemeyen memur bahanesi = kendi bölgenizi gidin
tapu memuruyum, istediğiniz her tapu müdürlüğünden tapu senedi alabilirsiniz. istanbula gidip mersindeki evinizin tapusunu almak isterseniz tapu harcı 2 kat daha fazla oluyor sadece, 50tl yerine 100tl olur atıyorum.

Soruya cevap değil ama kağıt parçasından başka bir şey değil, bence gerek yok almanıza, kayıtlar zaten hem elektronik ortamda hem de tapu kütüklerinde tutuluyor, zaruri hallerde kullanmak için(ipotek ettirme vs.) takyidatlı tapu kaydı örneği alın dursun kenarda.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (04.11.19 20:41:48 ~ 20:42:56)
tapuyla bankadan kredi çekilecek onun için lazım fotokopi örneği o yüzden sordum teşekkürler cevaplar için. birde öğrenmek istediğim başvurduğum gün alabiliyor muyum tapuyu.

  • minci  (04.11.19 21:16:42)
anladım, kredi içinse takyidatlı tapu kaydı alın üzerinde haciz,ipotek vs. var mı diye istiyor banka, taşınmazın olduğu yerin tapu müdürlüğünden anında alırsınız, yetki talepli ise 1-2 iş günü sürer en fazla.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (04.11.19 21:54:39)