Kombi sıcaklığının sabit kalmaması

geçen hafta cuma günü kombinin su sıcaklığını atıyorum 40'a ayarlıyordum. sıcak suyu açınca gene bu sıcaklık kendiliğinden 60'a vuruyordu.

bu daha fazla bozulmadan yetkili servisi arayam da baksınlar dedim. elemanın teki geldi. abi bunun ısı sensörü bozulmuş dedi 320 lira da kitledi. gitti.
şimdi bakıyorum gene aynı: sıcaklığı 25'e ayarlıyorum gene 57 vs oluyor sıcak suyu açtıktan 40-50 saniye sonra. cuma gelen çocuğu aradım. abi olur öyle dedi. yetkili servisi merkezi aradım o da olur öyle diyor.
bunlar dalga geçiyorlar galiba benle. neyse yarın yine adam göndermelerini söyledim.
bu kombiler acaba benim bilmediğim gibi mi çalışıyorlar artık. sıcak su derecesini atıyorum 25 yaptıktan sonra sıcaklığı 60 ya da 55 olarak gören var mı?
biz yaparken -7 +7 oynardı bu ne ya. bence yapamadılar erkekliğe bk sürmüyorlar.

edit kombisi baymak eco4 olanlarda da böyle mi acaba.

Normalde sizin ayarladığınız yerde sabit kalması lazım. Yeni değiştirdikleri parça da bozuktur. Yenisiyle değiştirmeli.

  • kitik  (04.11.19 17:17:17)
suyun debisiyle ilgili de olabilir ama emin değilim.

  • kmkx  (04.11.19 21:05:38)
selamlar,
senin ayarladığın kombinin su sıcaklığı, peteklere giden suyun sıcaklığı...onun haricinde bir de sıcak suyun su sıcaklığı ayarı vardır, sen sıcak suyu açtığında kombide görülen değer, sıcak suyun çıktığı ısının değeri yani kombiyi ayarladığını düşündüğün peteklere giden suyun değeri değil...

  • pccopath  (04.11.19 21:24:51)
hocam iki tane ayar iki tane gosterge var. biri petek birisi normal cesme suyu. petekle isim yok. petekleri su an calistirmiyorum. sadece sicak su aktif. 25 e aliyorum sicak suyu. o kendiiliginde 60 falan oluyor.

  • turbo sadık  (04.11.19 22:09:03)