[]

Kombi sıcaklığının sabit kalmaması

geçen hafta cuma günü kombinin su sıcaklığını atıyorum 40'a ayarlıyordum. sıcak suyu açınca gene bu sıcaklık kendiliğinden 60'a vuruyordu.

bu daha fazla bozulmadan yetkili servisi arayam da baksınlar dedim. elemanın teki geldi. abi bunun ısı sensörü bozulmuş dedi 320 lira da kitledi. gitti.
şimdi bakıyorum gene aynı: sıcaklığı 25'e ayarlıyorum gene 57 vs oluyor sıcak suyu açtıktan 40-50 saniye sonra. cuma gelen çocuğu aradım. abi olur öyle dedi. yetkili servisi merkezi aradım o da olur öyle diyor.
bunlar dalga geçiyorlar galiba benle. neyse yarın yine adam göndermelerini söyledim.
bu kombiler acaba benim bilmediğim gibi mi çalışıyorlar artık. sıcak su derecesini atıyorum 25 yaptıktan sonra sıcaklığı 60 ya da 55 olarak gören var mı?
biz yaparken -7 +7 oynardı bu ne ya. bence yapamadılar erkekliğe bk sürmüyorlar.

edit kombisi baymak eco4 olanlarda da böyle mi acaba.

 
Normalde sizin ayarladığınız yerde sabit kalması lazım. Yeni değiştirdikleri parça da bozuktur. Yenisiyle değiştirmeli.


  • kitik  (04.11.19 17:17:17) 
suyun debisiyle ilgili de olabilir ama emin değilim.


  • kmkx  (04.11.19 21:05:38) 
selamlar,
senin ayarladığın kombinin su sıcaklığı, peteklere giden suyun sıcaklığı...onun haricinde bir de sıcak suyun su sıcaklığı ayarı vardır, sen sıcak suyu açtığında kombide görülen değer, sıcak suyun çıktığı ısının değeri yani kombiyi ayarladığını düşündüğün peteklere giden suyun değeri değil...

  • pccopath  (04.11.19 21:24:51) 
hocam iki tane ayar iki tane gosterge var. biri petek birisi normal cesme suyu. petekle isim yok. petekleri su an calistirmiyorum. sadece sicak su aktif. 25 e aliyorum sicak suyu. o kendiiliginde 60 falan oluyor.


  • turbo sadık  (04.11.19 22:09:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.