[]

Wish ve Yeni Gümrük vergisi

Herkese selamlar. wish adında aliexpres gibi bir site var.. oradan 45 liralık bir kulaklık aldım.. kargo ayrı ödedim bir de gelip benden gümrük vergisi aldılar 15 tl civarı.

Artık böyle mi olacak ? Yani her şeye bu kadar fazla vergi mi ödeyeceğiz ?


 
evet


  • eksisozlugebirdahageldimbunickisectim  (04.11.19 14:48:56) 
Vergi sadece Aliexpress için gelmedi ki, tüm yurtdışı alışverişler için geldi.


  • John Bloor  (04.11.19 14:54:23) 
Yurtdışından ne alırsan al fiyatı ne olursa olsun; AB bölgesinden gelen kargolardan %18 AB dışından gelenlerden %20 vergi alınıyor.


  • angelus  (04.11.19 17:23:28) 
@angelus teşekkür ederim tam olarak merak ettiğim buydu. Aldığım ürün 22 euro 27 dolar barajını geçmediği halde vergi alınmış olması beni üzmüştü.


  • denizmaniaherif  (05.11.19 09:12:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.