Sokak kedilerine mama seçmece;

Merhabalar;

Bir süredir evimin bahçesinde beslediğim tatlı bir kız kedim vardı, bir süre sonra bunlar aniden 3 oldular. (Jagu, Alice ve Sarı kafa) Bununla da kalmadı ilk beslediğim kızın 2 de bebesi geldi bahçemize. Toplamda 5i gördük çok şükür, allah bereket versin. :)

Sabah 7ye doğru topluca bağırmaya başlıyorlar acıktık diye, bebekler hele o nasıl bir bağırmak ki anlatamam. Daha yüzümü yıkamadan mamalarını indiriyorum.

Sorum şu ki; ben bir tanesine bakarken 15/20 liraya 1 kg'lık mama alıyordum, bol bol koymama rağmen bir süre gidiyordu, şindi ise haftada 1 2 defadan fazla almam gerekiyor, bu da bana biraz pahalıya geliyor.

Şunlardan alsam ayıp olur mu kedilerime? Bu ne len derler mi? Farklı önerisi olan varsa alabilirim.

www.temizmama.com

Ekstra sorum: Evimde de 5 yaşında bir oğlan kedim var ve diğer 5liye baktığım için sanırım küsüyor, kızıyor bana. Başka kedilere baktığım/sevdiğim için bana kızar mı kendi kedim? Merak ediyorum doğrusu çünkü bir değişik miyavlıyor ben diğerlerinin yanına gidince.

Teşekkürler.

Kedilerine ayip olmaz mito alirsan. :) gittigidiyor'dan filtreleme yapip daha uygun ya da ayni fiyata bilmem ne hediyesi veren mamalar var mi, bi bak istersen. Temizmama'nin mamalari kotu evet, ama o kadar kedi icin zengin degilsen yapacak bir sey yok.

Oglun seni kiskaniyor eveeetttt. :D
  • la.luna  (04.11.19 14:25:58)
Bazen evde de hazirlayabilirsin bir ogunluk mamalarini. Bol proteinli falan. Sularina vitamin surubu damlatabilirsin. Destekle yediklerini ictiklerini, mito ile kalmasinlar.

  • la.luna  (04.11.19 14:27:46)
@la.luna Ciğer alıp haşladım hiç sevmediler, bebekler suyunu yaladı sadece onun dışında tavuk veya hindi haşlayıp veriyorum en az haftada 1 defa ama bu da biraz pahalıya geliyor bana. Pazar günü yarım kilodan fazla hindiyi bölerek paylaştırdım bayıldılar ama ona da cep dayanmıyor.

Dediklerinizi de dikkate alacağım, çok teşekkürler.
  • teoridefeminist pratiktegeysa  (04.11.19 14:32:52)
Tanidigin yemekci esnaf varsa, bi seyler ayarlayabilirsin. Ayrica kasaplardan sorustur; deri degilse de bir takim artiklar cikabilir. Ucuza alinabilir. Haslanmis yumurta, yogurt falan besleyici olur. Yine gitti gidiyor'dan toplu yas mama alabilirsin hindi alacagina. Ayda bir mesela.
Rica ederim.

  • la.luna  (04.11.19 14:43:46)
Gittigidiyor'dan Enjoy alıyorum ben, kargo dahil 90 TL. Onu da sevdiler baya ve ayda 2x15 kg falan alınca 20-30 TL farklar belirgin oluyor.

  • piremses  (04.11.19 15:00:43)