[]

yara izi kalmaması için

8 yaşındaki oğlum okulda arkadaşıyla boğuşurken gözlüğünün sapı kırılmış ve menteşesindeki metal kaşından elmacık kemiğine kadar çizmiş.

dikişlik bir şey yokmuş. revirin dediğine göre öyle çok da kanamamış. pansuman yapıp kapatmışlar. yarayı göremedim, görsem de yorum yapamam ya.

şimdi iz kalır diye korkuyorum. iz kalır mı derseniz gözlük sapındaki metalin çizmesiyle? iz kalmaması için ne yapabiliriz, ne sürebiliriz?

 
domuz yağı.


  • eeb  (04.11.19 14:06:17) 
contratubex veya sarı kantoron yağı. ama iz kalmaz diye düşünüyorum.


  • candide  (04.11.19 14:06:32) 
madecassol krem yara ve yanıklarda oldukça başarılı. Ama oğlunuz yaş itibariyle kullanabilir mi onu eczacıya danışın.


  • hayvanat  (04.11.19 14:07:34) 
NoSkar jel. Sgk ödemez.


  • flexner wintersteiner  (04.11.19 14:07:51) 
daha çok küçük öyle iz kalmaz. ama içinize sinmiyosa candide+1


  • lcha  (04.11.19 14:27:23) 
Kantaron yagi tabii. Iz kalacaksa da kalmaz. Gecmis olsun.


  • la.luna  (04.11.19 14:30:41) 
Aloe vera. Cilt kekelerim geçti.


  • geçerkenugradım  (04.11.19 14:50:21) 
Benim de tavsiyem kantaron yağı. Biz ailecek tüm yaralara kullanıyoruz, hem iz kalmıyor hem de hızlı iyileşme sağlıyor. Tabi tıbbi geçerliliği nedir bilemem.


  • yercekimini kendine ceken adam  (04.11.19 15:25:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.