[]

sık bilek burkulması

her ay en az iki kere olmak üzere bileğim burkuluyor ve bazen düşüyorum. ayakkabıdan bağımsız olduğuna eminim, en rahat spor ayakkabımla da botla da burkuluyor. acaba bileklerime güçlendirmek için yapabileceğim bir şey var mı? veya bu durumun başka bir çözümü olabilir mi?
 
Kalf kası egzersizleri işe yarayabilir. Ayakta bulundugunuz yerde parmak uclarinda yukselip alcalin.


  • msb  (04.11.19 01:54:15) 
Merdiven antrenmanı yapman gerek. Mobilite sorunun olabilir


  • Gecikmeli Tapa  (04.11.19 08:01:06) 
Daha önce sert bir burkulma yaşadıysanız oradaki bağlar esnemiş olabilir. Ben de sert bir burkulma vakasından sonra gittiğim doktordan duymuştum bunu. Artık o bileğiöin sık sık burkulcağını söylemişti.


  • bigcaptain  (04.11.19 09:42:26) 
bu sebeple ameliyat olmuş birisiyim zamanında. denildiği gibi çok sert burkulmalar neticesinde halk arasında "yer etme" olarak bilinen bağların belli bir düzeyin ötesinde zayıflaması ya da açılması -tıbbi terim karşılıklarını ben de bilmiyorum- düz yolda bile burkulabilir hale geliyor ve özellikle ayakkabının yapısından öte yolların eğri büğrü boşluklu olması falan bu olasılığı artırıyor (ben de yoldaki burkulmalar bu tür boşluklara ayak girince oluyordu). ameliyat ile kurtuluyorsun en sonunda ama o zaman bile basketbol gibi burkulma olasılığı yüksek sporlardan uzak durman isteniyor.


  • candanag  (04.11.19 11:32:03) 
Baglarinizda sikinti olabilir, baktirin


  • kırmızıayakkabılıgargamel  (04.11.19 11:35:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.