[]

İstanbul kira ücretleri?

İçi yapılı, düzgün, merkezi muhit 3+1 site içi 120mt2 civarı evler avrupa yakasında 4000TL civarına gelmiş artık. Aidatlar desen 300-500TL. Doğru düzgün ev bile yok aramaya kalksan.

Bu evler neden böyle pahalı? Kimler ödüyor bu fiyatları? Hadi pahalı, peki evlerin içleri yıl olmuş 2019 neden hala çok eski?

Var mı bu duruma mantıklı bir çözüm bulmuş olanlarınız? Yoksa kanıksayıp tutalım mı bu evleri?

 
+1000 lirada faturalar diyeceksin.

ben de merak ediyorum kim ödüyor bu paraları.
  • OrangeYellow  (03.11.19 22:26:31) 
3+1 120m2 artık lüks. hele site içinde merkezi muhit içi yapılı ev zengin işi bir durum.

insanlar 2+1 70m2 güngörende eve 1500 2000 tl veriyor.

kanıksamak lazım. sonuçta güngörende 500 lira olmasını bekleyemiyorsak söylediğin evin 2000 lira olmasını da bekleyemeyiz
  • dafuq  (03.11.19 22:36:03) 
anlamayacak bir şey yok aslında, tamamen arz-talep meselesi. istanbul'un merkezi muhiti demek türkiye'nin en değerli mahallesi demek. kira orada yüksek olmayacak da nerede olacak. illa etiler ulus olmak zorunda da değil, şişli beşiktaş kadıköy levent gibi merkez noktalar hem ulaşım açısından avantajlı hem de civarında en çok para kazandıran iş yerleri-ofisler var. sosyal hayat, olsun avm'ler olsun; yine türkiye'nin en rağbet gören alışveriş-yeme-içme noktaları buralarda. zaten istanbul'da çok fazla insan var, onların iyi kazananları o paraları verebiliyor rahatça, böylece talep yüzünden fiyatlar artıyor.

ha dersin ki beşiktaş'ta eski püskü saçma evlere o paralar verilir mi; asla. ama site içi 3 artı 1 falan, bunlar direkt lüks istanbul için. dünyanın hiçbir yerinde ülkenin en rağbet gören mahallelerinde bunların hepsi bir arada makul fiyata aranmaz. mesela atıyorum, manhattan'ın göbeğinde 3 artı 1 rezidansta oturanların hepsi sosyo-ekonomik olarak bölgenin yüksek insanlarıdır.

kalabalık aile isen 3 artı 1 lazımsa tut. ve tabii 4.5 bin lira maaşının 4'te birinden azsa. değilse ya ev standartlarını düşüreceksin ya da gelişmekte olan civar muhitlere bakacaksın.
  • Bruce  (03.11.19 23:11:36 ~ 23:12:42) 
Ben de böyle bakarken bakarken 5 bin verip müstakil eve çıktım en azından bahçe falan değiyor verdiğimiz paraya. Kiralar ama gerçekten çok fazla çok saçma evlere çok yüksek kiralar istiyorlar ve evlerin içi de iyi değil. Bol şans


  • monkey  (03.11.19 23:46:01) 
Anadolu yakası da çok farklı değil, merkezi ilçelerde yeni evler 3500'den başlıyor ve ev bulamıyorsun boş. Emlak balonu falan boş yani, baya ciddi ciddi talep var. Ben de aynen öyle bir ev arıyorum ve bulmakta zorlanıyorum.


  • roket adam  (04.11.19 20:08:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.