borsada satılan hisse ne zaman geri alınabilir?

paranın 2 günde hesaba geçme mevzusu vs vardı sanki yanlış mıyım? ilk defa hisse almıştım bir kaç ayda %60 kar ettim ama yarın satmayı düşünüyorum. sattıktan sonra öğleden sonra gibi tekrar aynı hisseyi almak istersem alabilir miyim?

Takas günü hisse senedi için t+2'dir o yüzden normalde 2 gün sonra hesabınıza yatar ama aşağıdaki gibi bazı aracı kuruluşlar istisna sağlayabiliyorlar.

www.hurriyet.com.tr
  • biseysorucam  (03.11.19 22:22:13)
alabilirsin, nakit para 2 gün sonra hesaba geçer ama hisse alacaksan sattıktan sonra hemen al sat yapabilirsin.

  • monsieur turti  (03.11.19 22:32:43)
monsieur turti +1

Hangi hisseden kâr ettiniz, merak ettim ?
  • pink ja  (03.11.19 23:15:13)
Bu arada eger hissede brüt takas uygulaması varsa (gerci sanırım bugün kalkacaktı o) aynı gün al sat yapamazsın.

  • primetime  (04.11.19 03:09:10)
@pink ja Fenerbahçe hissesi almıştım sabahta satmayı düşündüm de unuttuğum için kaldı öyle.

Diğer arkadaşlara da teşekkür ederim
  • avatar is back  (04.11.19 14:57:34)