[]

Sanalpos Hakkında - E-Ticaret Sitesine Sanalpos Kurulumu

Merhaba,

E-ticaret sitenize kurduğunuz sanalpos yalnızca o bankanın kartlarına mı taksitlendirme yapar?
Misal,QNBfinansbank sanalposu kurduk diyelim e-ticaret sitemize. Garanti bonus kredi kartıyla yapılan alışverişe taksitlendirme uygulanamıyor mu?

Konu hakkında kesin bilgisi olanlar yorumda bulunursa memnun olurum. Bu uyarıyı yapmak zorunda hissediyorum zira ekşi sözlük ve duyuru malesef hakkında bilgi sahibi olmayanların zannettiği neyse onu yazdığı bir platform haline gelmesidir.

Teşekkürler.

 
iyzico gibi sistemlerin tercih edilme sebeplerinden biri bu olsa gerek.


  • beta version  (03.11.19 18:36:00) 
Evet uygulanamiyor.
Ancak uye isyeri olarak banka araciligiyla 'marka uye isyeri' olabilirsiniz. Musteriler, kosullara gore brand kampanyalarindan yararlanip taksit yapabilir.

Ornegin: Yapi Krediden, Joker Vadaa isyeri oldunuz. World kartin, marka olarak kampanyasi ciktiginda Vakifbank World Kart sahipleri de sizin uzerinizden taksitli kampanyalardan yararlanabilir.

Islem hacmi fazla olan sirketler her bankadan sanal pos alip kampanya ve karta gore islemi ilgili bankanin sanal posundan geciriyorlar.

Iyzico gibi payment facilitator seklinde konumlanan sirketler buyuk kolaylik sunsa da her zaman mantikli olmayabilir.

Kisisel gorusum 3-4 bankadan komisyon ve imkanlar konusunda teklif almak, sonrasinda beklenti ve belli bir sure gozlemlerinize gore secimi yapmak.

(Bu arada rakiplerinizi ve buyuk sirketleri de izleyebilirsiniz. Bir islem sirasinda; sitenin hangi banka uzerinden islemi gonderdigini anlamak icin url'i izleyebilirsiniz. Ya kart bilgilerini almak icin herhangi bir bankanin sitesini acarlar ya da kart bilgilerini kendi ara yuzlerinde aldiktan sonra uye isyeri bankasi - bkm uzerinden kart sahibinin bankasina gonderirler. Butun islemler gunumuz teknolojisinde url yonlendirmeyle oldugu icin acikca gorulur.)
  • nickini vermek istemeyen uye  (03.11.19 23:22:27) 
kesin bilgi: garanti bankası ya da teb sanal posunuz varsa sadece bonuslulara taksit seçeneği sunabilirsiniz. QNB finansbank sanal posunuz varsa sadece cardfinanslılara taksit seçeneği sunabilirsiniz. bonus, cardfinans, world, maximum vb. kartların hepsine ayrı ayrı taksit seçeneği sunmak için ayrı ayrı sanal posunuz olması lazım. çok büyük şirketler her banka ile ayrı ayrı anlaşıp yazılım ile tek bir yerde birleştiriyorlar ve kart türünü algılayıp onun altyapısı ile taksitlendirme seçeneği sunuyor. bu nedenden ötürü çok büyük işletmeler harici çoğu şirket sanal pos için payu, iyzico gibi yerleri kullanıyor.


  • tolstoyorospucocugudurdostoyevskiadamdir  (03.11.19 23:53:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.