[]

kendi içinde sıralama ataması yapacak excel sorusu

resmim.net

linkten göreceğiniz üzere makro veya formülle çözmem gereken bir problem var fakat tıkandım.

1F 2F 3F 4F'nin karşısında yazan boş sütunundaki değerleri kendi içinde değerlenip en küçüğüne 1 bi sonraki en küçüğe 2 vs şekilde devam edecek bir formüle ihtiyacım var.

TAbii bunu yaparken eğer süre sütununda ilgili değerin karşısı sıfır ise ona sıralama vermeyecek.

ilk önrke için 2F 1. sırada. 3F 2. sırada 1F. 3 sırada yer alacak. 4F ise değer sıfır olduğu için sıralamaya girmeyecek.

daha sonra da süreler bu sıralamaya göre kümüle olarak toplanarak gidecek. tabii şöyle bir durum var. bu 4erli gruplar halinde değerlendirilecek bi durum.gidip de 1TO ya da 2E yi dikkate almayacağız. Konu karışık ya da benim kafam durdu. Bi yardım.

 
Örnek dosyayı atarsan yardımcı olabilirim.


  • biseysorucam  (02.11.19 23:52:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.