Kış Lastiği Tavsiyesi

Selamlar,
2015 Model fiestaya kış lastiği almam gerekiyor ama kafam inanılmaz karıştı.
Şu an üstünde yaz lastiği olarak Conti PC5 var sanırım 195/50/R16. Ankara'da yaşıyorum ve buzlanma vs. oluyor.
Lastikten hiç anlamıyorum buna kaçlık lastik alınır, hangi kış lastiği iyidir bilemiyorum. Bilenler aydınlatırsa çok süper olur.
Tikler gecikebilir ama kesinlikle gelecek:)

Ankara’da yaşıyorum. Ucuzken Nokian WR D4 lastik almıştım tanesi 170 liraya aşırı memnunum. Şu an fiyatlar ne bilmiyorum ama Nokian öneririm.

  • Take it away honey  (02.11.19 17:40:54)
Ankara nispeten don yapan bir şehir fakat doğu illeri kadar ekstrem durumlarda bulunmadiginizdan bütçenize göre lastik secebilirsiniz. Ben dogu anadoludayim michelin alpina5 kullanıyorum-30larda buzda karda kışta yolda bırakmadı. Tavsiyem bütçe dostu kumho, falken, dunlop alabilirsiniz petlas yerine ben tercih ederim bunları. Butce sorun değilse, michelin continental nokian goodyear alinabilir.

  • karacigerim vur kadehlere  (02.11.19 17:48:33)