[]

Nic.tr sorumlu değişikliği.

Merhaba. Bir firma zamanında com.tr uzantılı domain üzerinden bir site yaptırmış. Şimdi ise yeni bir site yaptırmak ve domaini üzerlerine almak istiyorlar. Domain Nic.trden alınmış ve sorumlu değişikliği formu doldurmalarını istiyorlar. Bu formu eski ajans mı dolduracak yoksa firma sahipleri mi? Eski ajansla bir alakaları kalmadı. Onlardan da yardım istemek istemiyorlar. Başka çözümü var mı?
 
Aslında cevap çok basitmiş;

Alan adınıza ilişkin "Sorumlu Değişikliği" başvurunuzun gerçekleşebilmesi için alan adı sahibinin yazılı ve imzalı onayı gerekmektedir. Bunun için, lütfen aşağıda PDF ve .doc formatında bulunan formu (varsa) kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırdıktan sonra doldurarak, imzalı ve kaşeli bir şekilde tarafımıza iletiniz.

Sorumlu değişikliği işlemi yapılacak olan alan adı şahsa / kişiye ait ise, form ile birlikte, alan adı sahibinin kimlik fotokopisinin de iletilmesi gereklidir."

Alan adı sahibi demek zaten resmi olarak domain sahibidir, "domaini üzerlerine almak istiyorlar" kısmı anlaşılır değil. O alan adı zaten size aittir, siteyi yapan aracı firmanın bir yetkisi yok, çünkü nic.tr den alan adı almak için gerekli resmi belgeler var.

Formu doldurup ulaştırın, kolayca hallolacaktır.
  • John Bloor  (02.11.19 13:14:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.