[]

i.e. vs e.g.

Karıştırıyorum sürekli, akılda tutmak için bir çağrışım vs varsa alayım, lütfen.
 
e.g. yani örnek vermek için e ve g'nin "example" telafuzunu çağrıştırdığını düşünebilirsiniz. (egzampıl gibi)

i.e. için de latincesini boşverip "in essence" anlamında düşünün derler. İlla türkçe bağlantı kurmanız gerekirse "dIğEr bir dEyİşlE" içindeki sesli harfler olarak düşünebilirsiniz.
  • sopiro  (01.11.19 20:31:15) 
e.g. için sopiro +1

i.e için "başka bir deyişle" yerine kendisi gibi kısa olan "yani" aklıma gelecek şekilde öğrenmişim.
  • reactionic  (01.11.19 20:41:55) 
i.e yani demek i harfi de i.e de var e.g de yok


  • faik abi  (01.11.19 23:48:49) 
yani.e.

for e(xample).g.
  • sanat guresi  (02.11.19 01:53:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.