hangi kombiyi tavsiye edersiniz?

buderus - vaillant - viessman - bosch ?

90m2 ev. şehir adana.

birde kombiyi internetten aldık diyelim doğalgazcı birini bulup proje mi çizdirmek gerekli? doğalgaz borusu kapıdışından evin içindeki kombi yerine kadar geliyor? servis kursa yeterli oluyor mu?

doğalgaz tesisatçısının bağlaması lazım. servis sadece devreye alır. buderus alırdım ben.
pahalı gelirse demirdöküm alırdım.

  • sutlu nescafe  (01.11.19 16:50:56)
kombici arkadas en iyisi bosch derdi. ben onun yalancisiyim.

  • turbo sadık  (01.11.19 16:57:01)
buderus.

  • kablelvuku  (01.11.19 16:57:39)
Adanada yaşayan ablam , annem ve dayımlar hep vaillant kullanıyor. Yoğuşmalısını al ve rahat et, benden söylemesi.

  • ondkz  (01.11.19 16:59:12)
buderus'u öneriririm. 3 yıl önce aldım hiç sorun çıkarmadı. garantisini uzatmanı da tavsiye ederim. yıllık bakım ücreti dahil oluyor, zaten vereceğin parayla garanti uzatmış oluyorsun. alanın dar olduğu için hermetik tipi yeterli olacaktır. bir de proje çizdirip doğalgaz şirketine onaylatmak gerekiyor.kombiyi alacağın yerle konuşursan onlar yardımcı olacaktır.

  • ozgurbeylerbeyi  (01.11.19 17:16:22)
Daha önce doğalgaz aboneliği yoksa, kombi kullanılmamışsa (sıfır ya da yeni doğalgaz çekilmiş daire) yapılacak şunlar;

Kombiyi alın, gaz firmasına gidip başvuru yapın. Bir doğalgaz firması ile anlaşın, hem kombiyi taksın hem de daireye proje çizip gaz firmasına başvuru yapsın.

Başvuru onaylanınca anlaştığınız firma gidip doğalgaz sayacını alıp takacak, sonra muayene için randevu alınacak, mühendis gelip görüp onaylayacak.
  • John Bloor  (01.11.19 17:45:59)
Kombide buderus tek geçerim,klimada da daikin.

  • imnotsureabout  (01.11.19 21:14:51)
Buderus. Viessman da olur ama bazı serileri hatalı diye duydum.

Ucuz olacaksa f/p oranı baymak (bu sektörün arçeliki gbi). Demirdöküm bence leş
  • filipis  (02.11.19 12:46:09)