Nakliyeciye ayakkabı çıkarttırmak!?

Taşınıyoruz. Yeni evi haliyle temizlettik.
Hanım diyorki ben nakliyecileri ayakkabıyla sokmam eve. Ben diyorum olacak şey mi adamlar sırtlarında bi dolu eşya ayakkabı çıkarıp giymekle mi uğraşacak.

Benim bildiğim, taşınmalarda ayakkabıyla girilir çıkılır, sonra da temizlik yapılır tekrar. Ama anlatamıyorum.

Ayakkabı çıkarttıran gördünüz mü?

Mantıklı davranan sensin.

  • angelus  (31.10.19 12:29:51)
tekrar temizlik yapılması lazım. ilk defa duyuyorum ayakkabı çıkarma işini.

  • mattiadestro  (31.10.19 12:30:52)
giy çıkart çok yorucu olur, mecbur bir kez daha silecek yerleri.

  • candide  (31.10.19 12:31:12)
cikartsa da toz olacak o ev yine. anlamsiz bir caba. esya girdikten sonra yine temizlenecek.

  • brkylmz  (31.10.19 12:32:41)
ayak kokar +1

  • Improbable  (31.10.19 12:38:23)
Ayakkabılarını çıkartmaları gereksiz, zaten ev tekrar temizlenecek. Adamların işini daha da zorlaştırmanın lüzumu yok. Evi temizler havalandırırsınız biter gider. Üç kere taşındım, hiç ayakkabı çıkarttırmak aklıma gelmedi.

  • fotrsapka  (31.10.19 12:45:35)
asansörlü taşımacılıkta böyle bir sorun olmuyor, galoş giydiriyorsunuz. içeri gir çık olmadığı için temiz oluyor.

yok asansörlü değil, girip çıkmalıysa yapacak bir şey yok, ayakkabı çıkarmazlar. talep de edemezsiniz.
  • aziz dostum jack  (31.10.19 12:46:52 ~ 12:47:53)
sırtında çamaşır makinesi taşıyan adama ayakkabılarınızı çıkartın denilir mi ya, günah.
ayrıca ben olsam ısrar ederlerse valla vura vura taşırım o eşyaları :)
intikam <3
  • matilda  (31.10.19 12:53:21)
Olacak iş var olmayacak iş var.
Serin yere gazete kağıtlarını. İsterseniz kağıt bant alıp bir kaç yerden de bantlayin olsun bitsin.

  • kisa  (31.10.19 12:54:20)
hanimi ikna edin. kendini biraz erken yapmis temizligi.

1 ürün getirseler tamam ama tüm gün mal tasiyan adama bunu diyemezsiniz.

evin icine musamba serin.
  • duygusuzromantik  (31.10.19 12:59:28 ~ 13:00:27)
eşya taşıma zaten ister istemez tozlu döküntülü bir olay. taşımadan sonra tekrar bir temizlik yapmadan direkt oturmayı düşünen birinin titizlik şovu yapması ilginç olmuş. Çıkartılmaz tabi. işkence olur

  • aquarium  (31.10.19 13:25:50)
Çare terlik.

Adamlara dışarı terligi vereceksiniz ve eve girerken çıkaracaklar. Sırtta yük dahi olsa terlik çıkarmak kolaydır.
  • msb  (31.10.19 13:29:07)
Adamlar sırtlarında bir sürü yük taşıyacaklar, kat inip çıkacaklar bir sürü emek bir sürü yorgunluk. Ev temizlendi diye her seferinde ayakkabı çıkartmakla uğraşmalarını beklemek büyük şımarıklık olur.

  • chihirovekohaku  (31.10.19 13:42:05)
hanım dibine kadar haksız. ayrıca sırtında ağır eşya taşıyan adamı ne kadar rahatsız edersen eşyaların o kadar çizilir, o kadar yıpranır. siz o işçilere iyi davranmazsanız, işçiler ne sizin eşyalarınıza ne de evinize özen gösterir.

  • sinek kral  (31.10.19 14:22:22)
Plastik örtü, gazete vs olmaz. Sırtında o kadar yükle insanın ayağı kayar, düşer. Aynı sebepten dışarı terliği falan da hikaye, ayağında terlikle sırtında buzdolabı, merdivende kaydı düştü adam sonrası nolcak! O arkadaşlar eve ayakkabıyla girecek başka yolu yok, hoş siz çıkar deseniz bile şöyle bir bakar-içinden de bir okkalı küfreder- sonra aynen yürür geçer ayakkabı falan çıkartmazlar.

Son 10 senede 8 defa ev taşıdım, bu iş böyle. En son adamlar gidince viledayla bir güzel silinecek yerler o kadar, abartmaya gerek yok.
  • zikardo  (31.10.19 15:09:41)
ev tutulunca temizletilir, nakliyeciler gidip yerleşildikten sonra tekrar temizletilir ya da temizlenir.
gazete falan da olmaz, yukarıda yazıldığı gibi kayar düşer adamlar.

kaldı ki, temizlikle ilgili tek sorun adamların ayakkabıları değil, koliler de tozlu ve yere falan koyuluyor.
yani adamlar ayakkabıyla girmese de evin temizlenmesi gerekecek zaten.
  • blatta hiberna  (31.10.19 15:24:35 ~ 15:26:45)
Nakliyeci ayakkabı mı çıkartacak her seferinde? Hiç sanmıyorum, o zaman biz kapıya bırakalım siz içeri taşıyın derler. Ayrıca eşyalardan tozlar, parçalar düşecek, ufak tefek tekrar temizlik yapılması gerekecek. Yere naylon falan sermeyin, adamlar kayıp düşebilir.

  • Tutkun  (31.10.19 16:24:46)
Eve girmeden önce tadilat yapılır, sonrasında temizlik yapılır sonra eşyalar taşınır sonra tekrar temizlik yapılır. Süreç böyle işliyor. Eşiniz yorulmuş belli, ama işin akışı böyle.
Sadece yere karton tarzı şeyler seriyorsunuz ki onlar da yerler kirlenmesin diye değil çizilmesin diye.

  • SiyamkedisiZorro  (31.10.19 16:38:17)
Ayakkabısını çıkaran bir nakliyeci yüzünden yerlerin simsiyah ayak izi olduğunu gördü bu gözler. Neyle kirlendiyse zor çıkardım parkeden. Keşke çamur, toz olsaydı.
Siz ısrar etmeyin, kendileri karar versin.

  • master of ceremonies  (31.10.19 16:45:35)
O koliler adamlarin ayakkabisindan daha pistir

  • oscar  (31.10.19 18:23:05)