duvar rafı ağırlık taşıma

şekildeki gibi zincirle (kırmızı olan zincir) sabitlenecek hangi bağlantı şekli daha sağlam olur ve sunta raf daha ağır bir malzeme taşıyabilir

eksiup.com

edit :çizilmemiş ama beyaz alanda 2 adet metal ayak daha mevcut bu zincirden birtane daha diğer tarafa olacak simetrik şekilde yani

2. resim daha sağlam olacaktır. her iki sistem içinde zincirler gergin olmalıdır.

1. resimde zincirin gergin olması rafa koyulacak herhangi bir şey için tüm ağırlığı zincir taşıyacak demektir. zincir gergin değil ise, tüm ağırlık L demirde olacaktır.

2. resim için zincir gergin ise ağırlığın bir bölümü zincire bir bölümü L demire iletilecektir. bu da daha verimli olacaktır.
  • janavarorion  (30.10.19 23:44:36)
Duvara çapraz atmak zincire binen yükü dağıtacaktır, fakat sadece zincir kullanılarak boşluğu alamazsınız, somunlu bir bağlantı sistemi ile montajdan sonra zincirin gerginliğini ayarlayıp tatlı sıkı bir halde bırakmalısınız.

Zincir atacak kadar önemli bir ağırlık taşınacaksa sunta veya mdf doğru tercih değil bu arada bilginiz olsun.

Bu kadar ağır bir yük gerçekten koyulacak mı merak ettim, yoksa evham mı yapıyorsunuz?

Yoksa doğru montaj yapılmış ve doğru seçilmiş L bağlantı demiri tek başına bile 100 kilo rahat taşır.
  • John Bloor  (31.10.19 11:39:54)