Dolapta uzun süre dayanacak yemek

Kısaca özet,
2 hafta üzerine basmamam gereken bi ayağım var.
Yalniz yaşıyorum.
Hangi yemekler yapılıp dolaba konsun ki beni 1 hafta idare etsin en azından?
Beynim durdu gerçekten. Taze fasulye ve mercimek çorbası dışında cidden düşünemedim. Moralim çok bozuk zaten. Bel fıtığı teşhisi kondu vermem gereken bi 7 kilom varken üzerine bi de bu çıktı. 5 gündür yatıyorum yiyorum. 2 hafta daha bu süreç devam edecek.
Karnabahar vardı mesela haşlayıp koysalar kaç gün dayanır?

Buzluğunuz yok mu? Ne yaparlarsa yapsınlar, buzluğa koysunlar?
Neticede diğer şeyleri de dolaptan alıp yemeyeceksiniz, ısıtmak için bir emek harcayacaksınız.

  • sopiro  (30.10.19 19:35:17)
nohut, fasülye haşlayıp buzluğa atsan, aynı şekilde soğanı doğrayıp. 10 dakika içinde yemek hazır. afiyet olsun. doğrudan yemek olarak porsiyonlayıp atabilirsin yine.

  • scudman1  (30.10.19 19:36:44)
karnabahar çok çabuk bozulur.

en iyisi buzluk, mikrodalga da varsa daha iyi.
  • aziz dostum jack  (30.10.19 19:38:58 ~ 19:39:17)
çeşitli zeytinyağlılar yapılabilir, en azından 3-4 gün durur.
taze fasulye dışında barbunya olabilir mesela.

yeşil mercimek, nohut, kuru fasulye gibi yemekler de o kadar gider.

yanına pirinç ya da bulgur pilavı yaparsanız yine 2-3 gün gider.
turşuyla falan da desteklersiniz.
mercimek çorbası yapılabilir dediğiniz gibi.

en "dayanıklı" olarak aklıma bunlar geldi.

onun dışında buzluğa tepsi böreği falan yapıp atabilirler.
alıp fırına koyarsınız, pişer.

kalçalı tavuk but, bütün piliç gibi şeyleri de bir fırın torbasına atıp ya da bir fırın kabına koyup fırında pişirebilirsiniz.
mikrodalgaya koymakla aynı süre.

karnabahar çabuk bozulur +1

geçmiş olsun.
  • blatta hiberna  (30.10.19 19:49:27 ~ 19:52:50)
başka bir seçenek de marketlerdeki hazır dondurulmuş yemekleri(pizza, börek, köfte vs) alıp buzdolabına atabilirsiniz.

  • blue rebel motorcycle club  (30.10.19 20:03:32)
Nohut ve bulgur pilavı. Mücver.

  • baal  (30.10.19 22:30:53)