[]

günümüzde film izleme yöntemi ne?

film vizyondan kalktı, artık sinemalarda oynamıyor.

eskiden video kaset vardı, vcd oldu, dvd oldu, bluray oldu. şimdi ne kitapçılarda dvd görüyorum, varsa da dikkatimi çekmiyor, ne teknoloji marketlerde oynatıcısına rastlıyorum.

nereden izliyoruz vizyondan kalkan filmleri?

illa netflix gibi bir platforma mı üye olunacak? münferit, ben şu filmi izlemek istiyorum diyip izleyebilecek bir yöntem var mı? mesela parasını verip indirebileceğimiz bir site falan?

elbette yasal bir yöntem soruyorum. ötekiler hakkında bilgim var.

 
amazon prime video ve apple movie gibi sitelerden satın alabilir veya kiralayabilirsiniz


  • superb  (30.10.19 18:56:23) 
yazınızdan anladığım kadarıyla kalıcı bir çözüm arayışındasınız. oysaki tek bir sistem üzerinden istediğimiz film veya diziyi izlemek.. pek olası değil. ben kendi adıma, izleyeceğim bir film veya dizi olduğunda, onun ismini yazıp "izle" diye aratıyorum. eğer netflix, blutv. vb. platformlarda varsa 1 aylığına üye oluyorum.

daha sonra başka bir şey izlemem gerektiğinde yine aratıyorum. bakıyorum hangi platformda yer alıyor. tabi bu aşamada görüntü, ses, altyazı kalitesi de değerlendirmede yer alıyor.

özetle, izleme yapacağımız ürüne göre platform arayışı şu an bizi sonuca götürüyor diyebilirim.
  • daglien  (31.10.19 17:02:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.