[]

kediye malt yedirme

Merhaba,
Kedime malt yedirmeye başladım dün. Kedisi henüz 52 günlük. Yavru kediler için olanından aldık. Pet shopta bana haftada 1 kere yedirin dedi. Biraz araştırdım, her gün yedirilmesi gerekiyor diyor ama yavru kediler için bir bilgi bulamadım.
Bir de bu malt uyku yapar mı çünkü dün bütün gün uyudu :)


 
uyuması çok normal. çünkü çok küçük. sürekli uyuyacak.

malt olayı için çok çok erken. niye aldınız. daha sindirim sistemi vs hiç bir şeyi tam gelişmedi. tümünü olumsuz etkiler. genelde 6-7.aylarda başlatıyor veterinerler.
  • artci sarsinti  (28.10.19 12:28:31) 
iran kedisi falan değilse malt şart olan bir şey değil.
illa yedirmek istiyorsanız bir yaşına doğru falan başlayın, şu anda hem gerek yok, hem de faydadan çok zararı olur.

  • blatta hiberna  (28.10.19 12:57:32) 
açıkçası çok gerek yok malt olayına. daha yavru olduğu için kedinizin en önemli gereken şeyi mamasıdır. bunun içinde kaliteli bir mama kullanmanız (N&D, Hill's gibi, o kadar bütçeniz yoksa orta kedi maması olan felicia bence en iyi mamalardan fiyat performans olarak.) ve haftada bir max 50 gramlık ıslak mama vermeniz. Bunun için de eğer bütçeniz uygunsa yine N&D yavru ıslak maması ya da bi tık daha ucuz olan proplan yavru mamasını tüketmesi. Böyle beslenirse çok sağlıklı olur umarım :)


  • surekliyorguninsan  (28.10.19 15:19:32) 
@sürekliyorguninsan dr. clauders aldık pet shop'ın önerisiyle. bayağı da severek yiyor ama nasıl bi mama sizce?


  • matilda  (28.10.19 16:20:26) 
bütçeniz yeterliyse n&d verin surekliyorguninsan'ın dediği gibi.
pet shop'un önerisine aldırış etmeyin.

  • blatta hiberna  (28.10.19 17:25:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.