[]

ev kiralamaya gidiyorum son tavsiyeleriniz var mı

evi gördüm beğendim, inceledim orasını burasını emlakçıyla şimdi de ev sahibiyle imzalamaya gidiyorum onunla da bi girip inciğini cinciğini inceleyip not aldıracağım, bunun dışında dikkat etmem gereken neler var, kombiyi çalıştırtmalı mıyım, musluğu, banyodaki kenar köşede siyahlıkları herşeyi yazdırmaya gerek var mı?
 
kirayı düşür 100 tl :) en işine yarayan şey bu olur.
mümkünse boya badana yapın de. ya da ortak paylaşalım yaptıralım de.
kombi vs dene eğer eski görünüyorsa. şimdi kış günü kombi bakımı vs sana girmesin ücretler. hazır şekilde teslim al evi.
  • picassoishere  (28.10.19 11:24:31) 
şartları konuş abi, ev badana yapılmış mı? tavanlar ayrıca boyanmış mı? senden çıkarken aynı şeyi bekelyecekler mi? açık açık tüm olasılıkları konuş.

aidat ne kadar? seni bağlayacak bir borç var mı?

kombiyi çalıştır petekler ısınana kadar bekle hatta mutlaka. tüm muslukları kontrol et, kapıları kontrol et. kiralayınca da hemen kilit değiştir. depozito falan verirsen kontratta yazsın mutlaka.
  • emfuzi  (28.10.19 11:30:39) 
@picassoishere kirayı tam da 100 lira düşürdüm, ve evin boya badanası yeni yapılmış :)

@emfuzi, boya badana herşey yapılmış, aidat 20 lira, diğerlerini yapacağım
  • nahtoderfahrung  (28.10.19 11:56:10) 
Kiracilar vurgunu depozitodan yiyor hep. Evin herhangi bir demirbasinda en ufak bir çizik bulunsa dahi sözleşmeye ekletip fotoğrafla.
Kullanıcı hatasi dışında oluşan durumları kimin ödeyeceğini konuş, onu da ekle sözleşmeye.

  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (28.10.19 12:24:51) 
Kombiyi özellikle kontrol ettirt servise


  • Topalordek  (28.10.19 14:16:42) 
ben olsam bir gece kalmaya çalışırdım ses - koku durumları vs.


  • legalize marijuana  (28.10.19 14:27:33) 
Ne olursa olsun, davalık olacağınızı varsayıp en önemli şeyleri sözleşmeye yazmak lazım.


  • franz kafka  (28.10.19 15:24:18) 
komsulari varsa yoneticiyi ogren. nasil insanlar, kavgaci, gurultuculer mi? bunlar cok onemli. manyak yonetici ve komsular yuzunden evden ciktik biz.


  • 65 derece  (28.10.19 15:51:40) 
imzaladık kontratı bundan sonraki adresimi tescillemiş oldum teşekkürler herkese :)


  • nahtoderfahrung  (28.10.19 16:20:47) 
evi kamerayla cek ilerıde ben gırdıgımde de böyleydi denilecek durum olabilir


  • evildead  (28.10.19 21:04:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.