[]

Öğretmenlikten müdür yardımcılığına geçiş

Bir köy okulunda müdür yetkili öğretmenim. 1 yılı geçti. Çoğunlukla tek başıma çalıştım okulda. Zaten şu an 16 öğrencim var. Tek başımayım ve çok sıkılıyorum. Köyü, köylüleri hiç sevmiyorum, öyle TV'lerde gördüğünüz gibi öğretmeni çok seven değer veren tipler değiller. Sorsan hepsinin 100 lerce dönüm tarlaları, inekleri vs var ama öğrencilere gelince dünyanın en fakirleri oluyorlar. Kalemlerini defterleri kendim alıyorum. Mont ve botu burdan toplamıştım. Köy de biraz sorunlu, geçenlerde birbirlerini vurdular. Öğrencilere gelirsek onların algıları çok kötü. Çünkü Türkçe'ye yarım yamalak yeni yeni öğreniyorlar. Yine de öğrencilerle Bi sorunumuz yok gayet iyi anlaşıyoruz.

Bugün ilkokul ortaokul birleşik olan büyük bir köy okulunun müdürü ile konuştum. Okullarına müdür yardımcısı eksiği var. Oraya gideyim mi ne dersiniz? Müdür yardımcısı olmanın ne gibi avantajları ve dezavantajları var?


 
Peki tatil durumu nasıl? Okulda 5 e kadar kaldığımız için fazladan ek ders mi alıyoruz?


  • valarmurgulis  (27.10.19 18:07:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.