[]

bu cüreti nereden buluyorlar

toparlayamadım sinirimden ama idare edin.
çilingir arıyor abi senin evin önündeyim kapıda kalmışlar haberin var mı tanıyor musun açayım mı diyor.
dedim ne kapıda kalması lan ne alaka evdeyim ben. daha önce emlakçıda, inşaat firmalarında falan çalıştığım için az çok tanıyor çilingirler. kısa bir süre önce de kapıda kaldığım bu arkadaşı aramıştım oradan şey yapmış. tanımasak açacak kapıyı o da ayrı mallık neyse konuyla ilgisiz bilgi.
kapıyı açtım karşımda çilingir ve karşı daireye taşınmaya çalışan birileri.
hayırdır dedim abi ev kiralamışlar falan bir şey anlatmaya çalışıyor çilingir bir yandan diğerleri bir yandan.
neyse işte tiplerden biri diyor kapıyı çaldık açmadınız biz de eşya taşıyoruz sizin balkondan daha kolay olur diye şey yaptık diyor. komşulara da sormuşlar iyi biridir falan demişler benim için zaten kötü bir niyetleri yokmuş falan.
lan olm bu ne cüret ya sanki 40 yıllık arkadaşım, anam babam da benden haber alamamışlar eve girmeye çalışıyorlar gibi gayet normal anlatıyor bir de. tuttukları daire de cam balkon varmış da vinç şey olmuyormuş da. benim balkondan daha kolay olurmuş. zaten sabah kapıyı açsam hiç bunlar olmayacakmış.
lan olm ben kapıyı açmak zorunda mıyım, hadi açtım sana neden evime girmen için izin vereyim neyden bahsediyorsunuz aq diyorum adam ama şimdi biz komşu olucaz ya niye böyle yapıyorsunuz falan diyor.
tck da karşılığı var lan bunun pazar pazar kafayı yedim. adam ciddi ciddi yaptığı şeyin -hiç tanımadığı, alakası olmadığı birinin evine çilingir çağırıp girmeye çalışmak- normalliğini savunuyor.
bir de ben burada olsun başka apartmanlarda olsun hep böyle toplumun sorunlu diye kodladığı insanlarla oturdum. travestisi, suriyelisi, escortu şusu busu. hiçbiri böyle saçmalık yapmadı.
apartmandaki diğerleri de ayrı mal. kimse siz ne ayaksınız demiyor. eski komşular olsa bunları pencereden atmışlardı.
soru başlıkta. valla öfkeyle yazdım ama ne yazdım bilmiyorum.

 
lol kanka hangi semt??


 • dafuq  (27.10.19 15:38:11) 
çok geçmiş olsun, gerçekten hangi semt?


 • benaslinda  (27.10.19 15:44:23) 
alajahalsksj
Şu geldi aklima direkt:
m.youtube.com
Tam 10:00'da başlıyor senin olay
 • el conquerador  (27.10.19 15:44:45) 
Burada ben sinir oldum, kim bilir sana neler olmuştur. Keşke açsalarmış kapıyı. Çilingiri ve komşuyu dava ederdin.


 • angina pektoris  (27.10.19 15:46:29 ~ 15:46:46) 
bu cureti tamamen kendilerinden buluyorlar. Muhattap olma.


 • Sonsuzluk ve Bir Gün  (27.10.19 15:47:41) 
Ahahhaja bu ne lan :) Oha yani


 • oldumusimdi  (27.10.19 15:54:16) 
efsane duyurulardan biri olacak bu. lütfen silme.
yeni komşu görünümül yaratıklarla hayatta başarılar diliyorum sana.

 • sutlu nescafe  (27.10.19 16:10:51) 
Karşınıza birileri taşınıyor, eşyaları sizi evden geçirmek için kapınızı çalmışlar, siz açmayınca çilingir çağırıp kapınızı açmaya kalkışmışlar ve niye kızdığınızı bile anlamıyorlar? o.O

Kolay gelsin, evdeyken kapınızın demirini/zincirini kapalı tutun, evde yokken alt üst komple kilitleyin, alarm falan taktırın bir şey yapın bu ne be!
 • kobuzchu kiz  (27.10.19 17:11:58) 
Bence ev anahtarının bir kopyasını onlara verin. Arada bir kullanmak isteyebilirler. Böyle çilingir çağırmak filan çok masraflı olur onlar için.

sutlu nescafe +1
 • Barbaros59  (27.10.19 17:24:33) 
Yanlış anlamadım Di mi asjsjs
Karşı daireye yeni biri taşınıyor ve sizin balkondan taşımak daha kolay olur diye sizin evde olmadığınızı düşünüp çilingir çağırıyor. Tam dayaklık bak. Dövsen polis filan çağırsa bir de polis dövmeli bence bunları.

 • valarmurgulis  (27.10.19 17:28:48) 
Geçmiş olsun hocam, benzerlerini günlük hayatta çok yaşıyoruz ama bu baya abartı olmuş, direkt dava açın, buna okey derseniz daha neler yaparlar tahmin edemiyorum


 • 06017  (27.10.19 17:36:44) 
Sert konuşun.Bi daha muhatap olmasınlar sizle.Gerekirse şikayetçi olun.


 • soru icin geldim  (27.10.19 17:55:28) 
Geçmiş olsun, bu kadar abartı olmasa da buna benzer bir durum yaşamıştım. Üst komşu balkonda asılı olan halısını benim balkondan geçilebilen sundurmaya düşürmüş. Kapıyı çaldı, balkonundan geçip alayım diyor. Ben yarı çıplağım, evde tek değilim, balkona geçilecek oda hiç müsait değil. Ev müsait değil sonra gel dedim. Ya hemen girip alayım çıkarım geri diyor. Yok müsait değil ev dedikçe hala hemen alır çıkarım diyor. Yaklaşık bi 4-5 kez ısrar ettikten sonra kapıyı kapattım direkt. Bu arada bu, bu komşuyla ilk ve son iletişimimizdi. Bu samimiyeti nereden buldu anlamadım.
Sendeki durum bu yüzsüzlüğün çok daha ötesi tabi.

Bazı insanlar gerçekten diğer tüm insanları kendi hayatlarındaki figüranlar olarak görüyor, herkes onlar için var olmuş, ne isterlerse yapabilirler gibi geliyor sanırım. Narsisizmle bağlantılı bir hastalık olsa gerek.
 • diyanet takvimi  (27.10.19 18:00:12) 
Siz çok kızmışsınız ama kusura bakmayın ben çok eğlendim. Elalem deliye, siz akıllıya hasret durumu olmuş.
Hadi komşunuz manyak onu anladık ama bu arada çilingir kapıyı açarken ya bir kolluk görevlisi ya muhtar en olmadı apartman yöneticisi ile açmak zorunda

 • strawberry first  (27.10.19 19:39:26) 
bir yasima daha girdim. sinirlarim zorlandi su an.


 • brkylmz  (27.10.19 19:40:45) 
Ben de bir apartmanın giriş katında yaşıyorum. Dairemde apartmanın arkasına bakan bir bahçe var benim kullanımıma ait. Salondan kapı açılıyor bahçeye. Ama ben hiç kullanmıyorum, pek de güvenli değil gibi geliyor, o yüzden o kapının önünde kitaplık vs var açılmasın diye. Çıkmıyorum yani. Bir gün üst kattaki komşu gelip bir şeyler sordu, cevap verdim. Bahçenizdeki otlar da uzamış, temizlesenize, dedi. Yok temizlemiycem dedim. "E kullanılırdı ne güzel" dedi. Bütün gün işteyim zaten, geldiğimde de kullanacak durumda olmuyorum falan dedim. E biz kullanırdık, dedi. Nasıl olacak o ben yokken, dedim. Ya bir anahtar bırakırsınız işte, ne olacak yani dedi. Ben de tersleyince bayağı bozulmuştu, evimin anahtarını istedikleri zaman bahçemi kullansınlar diye kendilerine vermediğim için.
Sizinki süpermiş.

 • sopiro  (27.10.19 19:46:54) 
sorusuyla cevaplarıyla efsane olmaya aday bir duyuru.

Bunlarla işin iş valla. daha ilk günden hırboluğa başlamışlar hiç acıma canlarına oku derim. laftan anlamazlarsa bi gece yarısı kapılarını çal, komşu olcaz madem beş dakikalığına karını versene de adama bak bakayım napcak tövbe tövbe lskgllgşsşdl

Bu arada şu müthiş tespit cidden diyanet takviminin cevabı
"Bazı insanlar gerçekten diğer tüm insanları kendi hayatlarındaki figüranlar olarak görüyor, herkes onlar için var olmuş, ne isterlerse yapabilirler gibi geliyor sanırım." ayyyynen öyle.

Bu arada semt/ilçe neresi aşırı merak ettim.
 • windows95  (27.10.19 20:30:15 ~ 20:30:58) 
benzer şekilde olmasa da bende nerede ise her sabah bu şekilde her şeyi kendilerinde hak gören insanlara daha evimden dışarı çıktığım anda karşılaşıyorum, sinirden kendi kendimi ...., neyse insanlar bu hale nasıl gelebildi nasıl oldu bütün bunlar bir türlü bilmiyorum. allah sana kolaylık versin.


 • selam  (27.10.19 21:24:54) 
oha çok iyiymiş. şaka maka büyük terbiyesizlik diyecem de başka bi seviye bu


 • yuto  (27.10.19 21:30:24) 
anten ya da kablo bağlama nedeniyle izin alıp girenleri anlarım da bu başka bir şey..
değişik bir şey, acayip bir şey, yok böyle bir şey.
Hatta çilingir ağır hipnoz altında bunları söylemiş olabilir.
 • Erva  (27.10.19 22:25:37) 
Senaryosu yazılsa "absürd komediyi de iyice abartmışlar" denir.

Ama bence kızmadan önce bi düşünmekte fayda var, bunu düşünme sebepleri hırtoluk, cüret filan da olamayabilir.

Bu yapmak istediklerinin bir sıkıntı olmayacağını düşünecek kadar saf ve naif de olabilirler.

Hayır yani bundan nasıl korkmazlar, siz evde olmasanız ve bunu yapsalar, siz de sonradan "lan benim evde 11 tane bilezik, 34 tane yarım altın, 49 tane de çeyrek altın vardı. çalınmış hepsi" diyecek biri olsanız ne halt yiyecekler?
 • John Bloor  (28.10.19 11:01:29) 
oha+1

tabi zaman gecti ustunden ama keske o sirada hic uzatmadan polis cagirsaydiniz.
 • jimicik  (28.10.19 11:15:59) 
yer görükle/nilüfer.
bu olaydan sonra sınav için şehir dışına çıktım ama nasıl çıktım bilmiyorum.

 • denek hayatım  (29.10.19 19:35:59) 
hahahaha iyi güldüm ha.
evinin kapısını açık bulsalar girip diş fırçanı falan kullanabilir bu tipler.
sen uyurken eve girip ödünç don falan alabilirler.
:) :)
 • prizmatik  (29.10.19 20:23:41 ~ 20:25:51) 
bunun devamı gelecek hissediyorum. maceralarını ara ara yazsana buraya :-)
karşılaşınca napıyosunuz falan

 • windows95  (29.10.19 20:47:15) 
windows95 +1

bana da öyle geliyor ki bu insanların eylemleri artarak devam edecek. Bizi habersiz bırakma.
 • mayday  (30.10.19 00:00:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.