[]

babamın eski arabasına haciz gelmiş .

10 yıl evvel babam bi araba satmıştı mahalleden birine (biz ordan taşındık). adam da başkasına satmış yıllar içinde . bu adamlara nasıl ulaşabiliriz ? edevlet gibi bi siteden mümkün mü ? ya babamın sattığı ya da onun sattığı borçlanmış ve arabaya haciz gelmiş . yıllarca da borç birikmiş şimdi 500 küsur tlye ulaşmış . babama kaldı . bu sorunu nası halledicez ?
 
Anlamadım. Babanız resmi satış yapmamış mı zamanında?


  • malheiros  (25.10.19 18:52:56) 
anladığım kadarıyla babanız noter satışı yapmış. araç hala onun üzerinde. aynı şey komşumun başına geldi. ondaki miktar çok daha fazlaydı ve yeni sahibi ödemeye yanaşmıyordu.

araba çalındı deyip, yakalattı. yeni sahibi öpe öpe ödedi borçları.
  • delidir yakalayin  (25.10.19 22:21:12) 
araçlar zaten noterde satılıyor. normalde ne satışı olacak anlamadım @delidir yakalayin

noterde sattıysa iyi, satış belgesini bulsun. tarih saat bellidir. o tarihten sonra gelen cezalardan vs. siz sorumlu olmazsanız.

sözlü sattıysa işler sıkıntı.
  • adivar  (26.10.19 09:05:33) 
Resmi sattı ise babanıza nasıl kalıyor borç?


  • ihanet kac kisilik  (26.10.19 09:32:16) 
Aracı satarken satışı verilmemiş ve ruhsat sahibi hala babanız ise sakın araç çalındı demeyin, çalınmadığı ve sizin sattığınız kolayca şahitlerle ispat edilir ve başınız ağrır yalan beyandan.

Eğer ruhsat sahibi hala babanız ise en iyi yol aracı bağlatmaktır, bunun bir çok yöntemi var. Bildiğim bir yöntem babanız bir tandığınıza senet düzenleyip verir önemsiz bir miktar, senet sahibi de ödenmediği için araca haciz koydırır ve araç ilk çevirmede bağlanır.

Ama sanırım avukat icra vs masraflı bir durum bu, belki daha kolay bir yolu vardır. Mesela savcılığa gidip aracınızı bir tanıdığa emanet ettiğinizi ama geri getirmediğini vs söyleyip yakalatabilirsiniz de.

Aracın satışı noterde verildiyse ve aracı alan ruhsatı üzerine almadıysa da bu durum oluşabiliyor, eğer elinizde noter satışı varsa bu belgeyle başvurup aracı üzerinizden düşürebilirsiniz.

Noter satışını kaybetiyseniz de o notere gidip arşivden çıkartabilirsiniz.
  • John Bloor  (26.10.19 10:11:22) 
noterde satmış . kağıdı mağıdı saklamamış mübarek . noterin arşivlerinde kayıtları vardı dedim gidecek notere . pazartesiyi bekliyoruz sabırsızlıkla .

._.
  • shiningkid  (26.10.19 21:26:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.